Nymburk omezí nasvícení památek jen na některé dny

6. prosinec 2022  Redakce   Regiony  352 zobrazení  229 slov

Radní Nymburka schválili konkrétní navržená opatření k úspoře energie v provozu veřejného osvětlení. Ke snížení nákladů na svícení nově přispěje redukce slavnostního osvětlení památek a významných objektů, omezení nočního osvětlení a výměna světelných zdrojů.

Ilustrační snímek z centra Nymburka. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z centra Nymburka. Foto MEDIASHOW

Zprávu uvedl web města Nymburka.

Reklama

Spolu s technickými službami jsme našli konkrétní úsporná opatření v oblasti veřejného osvětlení, která nezasáhnou do běžného života ve městě, ale ušetří mu peníze. Nasvícení kostela svatého Jiljí, morového sloupu, nebo Gymnázia Bohumila Hrabala a dalších památek a objektů jsme omezili pouze na dohodnuté významné dny po období adventu. Dále jsme snížili intenzitu veřejného osvětlení v průběhu noci, kdy je v ulicích menší provoz,“ přiblížil změny místostarosta Bořek Černý.

„Některým původním světelným zdrojům v centru města již končí životnost, takže je technické služby v rámci údržby vymění za LED svítidla. Návratnost této investice jsou dva roky,“ uvedl Bořek Černý.

V místech, kde ještě slouží výbojkové žárovky, tedy v ulicích Komenského, Letců R.A.F., v lokalitě Babín, Severní, v lokalitě Na Hroudách, na okružní křižovatce na obchvatu města a na přechodech pro chodce, dojde k výměně za svítidla LED s řízenou intenzitou osvětlení.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil