Nymburk spustí Portál občana pro modernější komunikaci

24. květen 2022  Redakce   Regiony  346 zobrazení  319 slov

Nymburk zřídí Portál občana v rámci projektu „Moderní úřad Nymburk“. Dlouhodobým cílem je zlepšování služeb pro občany a elektronizace veřejné správy.

Ilustrační snímek z Nymburka, část náměstí. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Nymburka, část náměstí. Foto MEDIASHOW

Nymburk chce spustit portál, který zajistí moderní a snadnější komunikaci obyvatel s úřadem. Uvedl to web města v tiskové zprávě.

Reklama

Výhodou bude vyřízení vybraných záležitostí elektronicky z pohodlí domova. Tato služba již úspěšně funguje i v jiných městech.

„Nový systém pro on-line komunikaci neboli Portál občana přinese větší komfort a další zjednodušení komunikace mezi veřejností a úřadem, a to i mimo úřední hodiny,“ přiblížila místostarostka Stanislava Tichá.

„Je to rozcestník, který umožní občanům vyřídit vybrané životní situace se samosprávou elektronicky z pohodlí domova. Díky platební bráně zde bude možné přímo hradit poplatky za psa a za svoz odpadu či mít okamžitý přehled o osobních závazcích či pohledávkách k městu a vidět stav vyřízení žádosti. Zkušební provoz bychom chtěli spustit co nejdříve,“ dodala Stanislava Tichá.

Radní již schválili dodavatele společnost DATRON, a. s., která dodá Portál občana za celkovou cenu 590 000 korun bez DPH. Veřejná zakázka na dodání a implementaci Portálu občana byla vypsána v rámci dotačního projektu „Moderní úřad Nymburk“ a bude hrazena z 85 % evropskou dotací, státním rozpočtem z 10 % a 5 % město.

Portál bude obsahovat i elektronické on-line formuláře. K přihlášení má sloužit e-identita (občanský průkaz, Moje ID, bankovní identita a další), nebo datová schránka. Tento systém bude následně implementován i do státního Portálu občana. S projektem „Moderní úřad Nymburk“ uspěl Nymburk s žádostí o dotaci v operačním programu Zaměstnanost.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x