O krajském zdravotnictví podruhé, tentokrát se starosty Chrudimska

20. květen 2022  Redakce   Regiony  249 zobrazení  832 slov

Debata s představiteli obecních samospráv, která se i tentokrát týkala tématu zdravotnických služeb v gesci Pardubického kraje, se po Svitavách přesunula do Chrudimi. Na setkání dorazili nejen starostové obcí, ale i zastupitelé. V sále nakonec diskutovaly více než dvě desítky osob.

Foto Pardubický krajFoto Pardubický kraj

Reklama
Zdravotnická záchranná služba, LDN Rybitví, DC Veská nebo Hamzova léčebna, to všechno jsou zdravotnická zařízení, jejichž vedení se dnes v Chrudimi představilo. Velká část programu byla věnovaná i Chrudimské nemocnici.  Do té v polovině července nastoupí nový oblastní ředitel pro zdravotní služby, který kromě Chrudimské nemocnice povede ještě nemocnici v Pardubicích. „Je pro mě velmi podstatné, abychom jako kraj dokázali o důležitých tématech pravidelně komunikovat se starosty obcí. I proto tato setkání pořádáme. Jméno nového ředitele, jehož pozici se podařilo obsadit po více než roce, jistě takovýmto tématem je,“ uvedla náměstkyně hejtmana pro oblast zdravotnictví Michaela Matoušková s tím, že Jan Marounek, který výběrové řízení vyhrál, je lékař s bohatými zkušenostmi z praxe i z Ministerstva zdravotnictví, zná legislativu a rozumí fungování zdravotnických zařízení.
Po nástupu čeká na nového ředitele velký úkol v podobě personální stabilizace nemocnice. „Chrudimská nemocnice má v Nemocnici Pardubického kraje svoji nezastupitelnou roli v péči o více než sto tisíc obyvatel okresu. I nadále se s ní počítá jako s jednou z našich pěti nemocnic akutní péče a je dlouhodobě plánován její rozvoj,“ uvedl během své prezentace generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald a náměstkyně Michaela Matoušková jej v prohlášení podpořila: „Pardubický kraj bude svým obyvatelům, a nejen jim, i nadále nabízet služby ve všech svých pěti nemocnicích akutní lůžkové péče. Na tom se nic nemění.“
Na setkání v Chrudimi navážou červnová setkání v Litomyšli, Ústí nad Orlicí a Pardubicích. I zde budou diskutovat zástupci zdravotnických zařízení (nemocnice, léčebny, rehabilitační ústavy či dětská centra) z oblasti s vedením obecních samospráv. Náměstkyně má v plánu akci pravidelně opakovat. „Považuji za klíčové, abychom byli se starosty obcí v kontaktu, a to jak my, tak zdravotnická zařízení, která mají ve své spádovosti. Doufám, že se nám podaří jednotlivé subjekty vzájemně propojit a že výsledkem bude lepší komunikace a lepší servis pro občany,“ uzavřela Michaela Matoušková.

Zdravotnická záchranná služba, LDN Rybitví, DC Veská nebo Hamzova léčebna, to všechno jsou zdravotnická zařízení, jejichž vedení se dnes v Chrudimi představilo. Velká část programu byla věnovaná i Chrudimské nemocnici.  Do té v polovině července nastoupí nový oblastní ředitel pro zdravotní služby, který kromě Chrudimské nemocnice povede ještě nemocnici v Pardubicích.

„Je pro mě velmi podstatné, abychom jako kraj dokázali o důležitých tématech pravidelně komunikovat se starosty obcí. I proto tato setkání pořádáme. Jméno nového ředitele, jehož pozici se podařilo obsadit po více než roce, jistě takovýmto tématem je,“ uvedla náměstkyně hejtmana pro oblast zdravotnictví Michaela Matoušková s tím, že Jan Marounek, který výběrové řízení vyhrál, je lékař s bohatými zkušenostmi z praxe i z Ministerstva zdravotnictví, zná legislativu a rozumí fungování zdravotnických zařízení.

Po nástupu čeká na nového ředitele velký úkol v podobě personální stabilizace nemocnice.

„Chrudimská nemocnice má v Nemocnici Pardubického kraje svoji nezastupitelnou roli v péči o více než sto tisíc obyvatel okresu. I nadále se s ní počítá jako s jednou z našich pěti nemocnic akutní péče a je dlouhodobě plánován její rozvoj,“ uvedl během své prezentace generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald a náměstkyně Michaela Matoušková jej v prohlášení podpořila:

„Pardubický kraj bude svým obyvatelům, a nejen jim, i nadále nabízet služby ve všech svých pěti nemocnicích akutní lůžkové péče. Na tom se nic nemění.“

Na setkání v Chrudimi navážou červnová setkání v Litomyšli, Ústí nad Orlicí a Pardubicích. I zde budou diskutovat zástupci zdravotnických zařízení (nemocnice, léčebny, rehabilitační ústavy či dětská centra) z oblasti s vedením obecních samospráv. Náměstkyně má v plánu akci pravidelně opakovat.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil