O očkování proti koronaviru byl v Pardubicích velký zájem

20. říjen 2021  Redakce   Regiony  320 zobrazení  251 slov

Aktualita z Pardubic. Středeční očkování prostřednictvím očkovacího kamionu se v Pardubicích těšilo velkému zájmu. Z toho důvodu se ve čtvrtek 21. října v prostoru Univerzity Pardubice zopakuje.

Univerzita Pardubice. Foto MEDIASHOWUniverzita Pardubice. Foto MEDIASHOW

V souvislosti se zhoršující se epidemickou situací zpracovávají Nemocnice Pardubického kraje opatření pro případ, že by došlo k většímu šíření viru v kraji.

Reklama

„Aktuální čísla ukazují zhoršující se tendenci v celé České republice, a proto jsme již minulý týden vyzvali na bezpečnostní komisi Rady pro očkování zástupce NPK, a. s. k předložení plánu koronavirových opatření v našich nemocnicích. Včera jsem o tom ještě hovořil s generálním ředitelem našich nemocnic. Musíme být připraveni na situaci, kdy bude potřeba hospitalizovat v našich nemocnicích více pacientů,“ řekl hejtman Martin Netolický.

Možná také v souvislosti s vyšším šířením nákazy byl  v Pardubicích velký zájem o očkování prostřednictvím očkovacího kamionu.

„Zájem na Univerzitě Pardubice i u vlakového nádraží předčil naše očekávání. Proto bude kamion u univerzity také ve čtvrtek od 9 hodin. Zároveň jednáme o dalším celodenním umístění kamionu u vlakového nádraží vzhledem k jeho dobré dopravní dostupnosti. Také jsme začali jednat o aktivaci případných dalších očkovacích míst v regionu,“ řekla náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví Michaela Matoušková.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x