Obchvat Otvic u Chomutova je dokončený

20. prosinec 2022  Redakce   Regiony  1675 zobrazení  250 slov

Po čtyřech letech od podpisu smlouvy Ústecký kraj dokončil jednu z největších investic posledních let – výstavbu nové komunikace u města Chomutova. Náklady na stavbu přesáhly 800 milionů korun. Nová silnice uleví obyvatelům Chomutova a Otvic a zlepší dopravu v této části kraje. Uvedl to web Ústeckého kraje.

Ilustrační snímek z Chomutova. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Chomutova. Foto MEDIASHOW

„Jednalo se o jednu z nejdražších a zároveň nejnáročnějších investičních akcí Ústeckého kraje. Získali jsme na ni dotaci z evropských fondů, která pokryje zhruba dvě třetiny nákladů. Věřím, že nová komunikace bude řidičům dobře sloužit a zlepší místní dopravní situaci,“ řekl hejtman Jan Schiller.

Reklama

Jednalo se o rekonstrukci stávající komunikace v ulici A. Muchy a výstavbu nové komunikace v Zadních Vinohradech, kolem Otvického rybníka k mostu přes silnici I/13. Stavba byla rozdělená do tří etap. Zahrnovala výstavbu dvou okružních křižovatek, dvou mostů přes Hutní potok a velké mostní estakády.

V rámci stavby se také upravila hráz, vpustní objekt a bezpečnostní přeliv Otvického rybníka a byly vystavěné protihlukové stěny. Dále vznikla část cyklostezky a provedla se vegetační úprava v okolí stavby.

Během stavby bylo objeveno staré důlní dílo, které muselo být zasanováno, aby mohla být dokončena a bezpečně užívána mostní estakáda. Celkové náklady na stavbu činily 823 095 617 korun. Na projekt „Nová komunikace u města Chomutova“ již Ústecký kraj obdržel dotaci ve výši 330 143 957 Kč a o poslední platbu v předpokládané výši 188 825 844 Kč si zažádá v příštím roce.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.42 hvězdiček / Hodnoceno: 57x