Očkovací kamion se vydá do Chrudimi i Přelouče

27. červenec 2021  Redakce   Regiony  1980 zobrazení  357 slov

Před sokolovnou v Pardubicích má stanoviště očkovací kamion, ve kterém je možné očkování vakcínou Comirnaty či Janssen bez předchozí registrace.

Ilustrační snímek z Pardubického kraje - z Přelouče. Foto MediashowIlustrační snímek z Pardubického kraje - z Přelouče. Foto Mediashow

„O očkovací kamion v Pardubicích byl v první den jeho provozu relativně velký zájem. Celkem bylo proočkováno přes 900 lidí. Přes 300 tvořili zájemci o bezregistrační očkování vakcínou Janssen. Před sokolovnou bude na přelomu července a srpna a následně se příští týden v úterý a středu přesune do areálu Chrudimské nemocnice. Od čtvrtka 5. srpna pak bude putovat po kraji od Přelouče přes Starý Mateřov, Holice, Letohrad, Lanškroun až po Moravskou Třebovou a Dlouhou Loučku,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Reklama

Podle náměstkyně hejtmana pro oblast zdravotnictví Michaely Matouškové Pardubický kraj komunikoval se starosty obcí, kteří by měli o očkování v daném místě větší zájem.

„Mimo zájmu starostů jsme také vytipovali vhodná místa s proočkovaností obyvatel nižší než 50 procent a stanovili trasu mobilního očkovacího trucku, který v průběhu příštího týdne od 5. srpna přejede napříč naším krajem. Zájemci v něm budou očkováni bez předchozí registrace a rezervace a na výběr budou mít především dvoudávkovou očkovací látku Comirnaty od společností Pfizer/BioNtech a jednodávkovou vakcínu Janssen. Mobilní očkovací truck počítá s tím, že v případě dvoudávkové Comirnaty bude na daném místě přistaven i pro očkování druhou dávkou po 21 dnech,“ uvedla Michaela Matoušková.

Starostové obcí jsou informováni o přesných místech trucku a osloveni ke spolupráci ohledně informování obyvatel.

Mobilní truck bude přistaven v termínu od 5. 8. do 12. 8. vždy v čase od 9 do 21 hodin v těchto místech:

Čtvrtek 5. 8. Přelouč, Pátek 6. 8. Přelouč,Sobota 7. 8. Starý Mateřov,Neděle 8. 8. Holice,Pondělí 9. 8. Letohrad,Úterý 10. 8. Lanškroun, Středa 11. 8. Moravská Třebová, Čtvrtek 12. 8. Dlouhá Loučka


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.48 hvězdiček / Hodnoceno: 27x