Očkování v Královéhradeckém kraji probíhá plynule, tvrdí hejtman

3. červen 2021  Redakce   Regiony  1070 zobrazení  370 slov

Královéhradecký kraj je jeden z nejvíce proočkovaných regionů České republiky.

Očkovací centrum, ilustrační foto. Foto: MediaShow.czOčkovací centrum, ilustrační foto. Foto: MediaShow.cz

Nadále se očkuje v nemocnicích a dalších zdravotnických zařízeních a také v ordinacích praktických lékařů. Registrovat se na očkování můžou od minulého týdne lidé starší 30 let. V pátek se registrační systém otevře pro věkovou skupinu 16 až 29 let.

Reklama

„V Královéhradeckém kraji očkování probíhá plynule a rozložení očkovacích míst a jejich kapacita odpovídá množství vakcín, které do regionu v týdenních závozech proudí. V tuto chvíli je u nás alespoň jednou dávkou naočkováno přes 216 tisíc osob, což je téměř 40 % celkové populace regionu. Předpokládáme, že během léta budeme mít 60 % populace proočkovaných,“ uvedl hejtman Martin Červíček.

V kraji se očkuje na očkovacích místech v Hradci Králové, Náchodě, Trutnově, Jičíně, Rychnově nad Kněžnou, Hořicích, Dvoře Králové nad Labem, Jaroměři, Broumově a ve Vrchlabí.

Vedle toho mají lidé možnost nechat se očkovat v ordinacích praktických lékařů. Ti v regionu dohromady provedli už přes 43 tisíc vakcinací a očkování se u nich postupně zrychluje s příchodem většího počtu vhodných typů vakcín.

V červnu by navíc měla přijít očekávaná velká dodávka vakcíny od firmy Johnson & Johnson, kterou budou praktici očkovat. Očkovací síť v kraji pravděpodobně zůstane ve stejné podobě i po letních prázdninách.

„Vzhledem k tomu, že v našem kraji od začátku očkujeme ve zdravotnických zařízeních a u praktických lékařů, nepředpokládáme, že očkovací síť budeme na podzim výrazně měnit. V tuto chvíli maximální kapacita očkovací sítě v regionu převyšuje dodávku vakcín a je tedy dostačující,“ doplnil hejtman.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.83 hvězdiček / Hodnoceno: 6x