Od Jizerských hor přes Krkonoše, Jeseníky až k Beskydům hrozí závěje. Laviny jsou v Alpách

26. prosinec 2019  Redakce   Regiony  878 zobrazení  260 slov

V Krkonoších platí první z pěti stupňů lavinového nebezpečí. Na hřebenech hor je pět až 15 centimetrů sněhu. Turisté by tam měli být opatrní. Laviny jsou v některých oblastech Alp, a to v Rakousku, Itálii a Švýcarsku.

Sníh, ilustrační foto. Foto: Pixabay.comSníh, ilustrační foto. Foto: Pixabay.com

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal ve čtvrtek 26. prosince 2019 varování před tvorbou sněhových jazyků a sněhových závějí na horách na severu Česka.

Reklama

A to zejména v Krkonoších, Jizerských horách, Jeseníkách a Beskydech.

Od pátku 15 hodin a zejména v sobotu se budou při sněžení a čerstvém větru vytvářet sněhové jazyky a v některých horských polohách i závěje. Ty mohou představovat riziko pro řidiče. Některé silnice mohou být nesjízdné.

Varování platí od pátečního odpoledne až do konce soboty. Týká se výše položených oblastí od Jizerských hor až po Beskydy, tedy od východu Libereckého kraje na Tanvaldsku a Jilemnicku přes sever Královéhradeckého kraje v oblasti Vrchlabí a Trutnova.

Další postiženou oblastí bude sever Olomouckého kraje na Jesenicku a Šumpersku i v sousedních Králíkách a také v Severomoravském kraji na Krnovsku, Bruntálsku a Rýmařovsku.

Dále pak budou závěje hrozit i na Třinecku, Frýdecku, Jablunkovsku, Frenštátsku a Frýdlantsku nad Ostravicí a ve Zlínském kraji na Vsetínsku a Rožnovsku.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x