Od srpna bude dočasně přerušen provoz hradeckých linek MHD

27. červenec 2022  Redakce   Regiony  2477 zobrazení  297 slov

S ohledem na nedostatek řidičů MHD muselo město Hradec Králové spolu s Dopravním podnikem města Hradce Králové dočasně přerušit provoz dvou vybraných hradeckých linek č. 4 a 8. Linky nebudou jezdit od začátku do konce měsíce srpna.

Ilustrační snímek z MHD v Hradci Králové. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z MHD v Hradci Králové. Foto MEDIASHOW

„Část řidičů MHD se bohužel ocitla na nemocenské a dopravní podnik má navíc dlouhodobý podstav na těchto pozicích. Z těchto důvodů jsme byli nuceni přistoupit k dočasné úpravě jízdního řádu během prázdnin. Pevně věřím, že cestující naleznou pro tuto situaci pochopení a za vzniklé komplikace se jim omlouváme,“ říká náměstek primátora pro městské organizace Pavel Marek.

Reklama

Nedostatek řidičů se hradecký dopravní podnik snaží dlouhodobě řešit, mírný narůst očekává během podzimních měsíců.

„Snažíme se být na trhu práce aktivní, nabízíme řidičům řadu výhod, bohužel zájem je stále nízký. Zhruba desítka řidičů by mohla nastoupit od října do konce roku. Ovšem ani to nám situaci nepomůže stabilizovat, jelikož zase pět našich řidičů má do konce letošního roku řádný termín odchodu do důchodu,“ vysvětluje ředitel Dopravního podniku města Hradce Králové Zdeněk Abraham.

Dopravní podnik nyní připravuje sérii dalších opatření, jak danou situaci nadále řešit.

Pro případné zájemce stát se řidičem dopravního podniku je připravený například náborový příspěvek až 50 tisíc korun. Zájemci o práci řidiče si také mohou rozšířit svá stávající řidičská oprávnění v autoškole dopravního podniku. Více informací je možné nalézt na webových stránkách Dopravního podniku města Hradce Králové na www.dpmhk.cz.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.91 hvězdiček / Hodnoceno: 34x