Od února posílilo řady Městské policie Zlín osm nových strážníků

10. únor 2021  Redakce   Regiony  773 zobrazení  717 slov

Od počátku února byl přímý výkon služby Městské policie Zlín posílen o osm nových strážníků. Tím bylo završeno více než půlroční období od výběrového řízení, přes odbornou přípravu až po řízenou praxi.

Zlín - ilustrační snímek. Foto PixabayZlín - ilustrační snímek. Foto Pixabay

 

Reklama
Vyplývá to z tiskové zprávy mluvčího města Tomáše Melzera.
„Všichni prošli v létě loňského roku náročným výběrovým řízením a k 1. září nastoupili k městské policii. Naše rozhodnutí, nikterak neslevit z dříve nastavených požadavků na budoucí strážníky, se ukázalo jako správné. Všechny totiž čekala rekvalifikační příprava v Akreditovaném centru profesní přípravy MP Zlín, kde uspěli a v závěru loňského roku získali potřebnou licenci před komisí Ministerstva vnitra ČR,“ uvedl ředitel MP Zlín, Milan Kladníček.
Akreditované centrum profesní přípravy MP Zlín je vlastním vzdělávacím zařízením, které realizuje jednak přípravu nových zaměstnanců, tak i navazující systém průběžného vzdělávání a výcviku. Vedle strážníků MP Zlín zde mohou přípravu absolvovat a rekvalifikaci získat také budoucí a současní strážníci z jiných městských a obecních policií v regionu.
Nástup nových strážníků však neznamenal nové rozšíření plánovaného počtu strážníků, ale přispěl k doplnění pracovních míst, která byla uvolněna v minulosti.
V současné době je u zlínské městské policie 111 tabulkových míst, z nichž 104 připadá na strážníky. Případné výběrové řízení k doplnění na uvolněná pracovní místa se předpokládá  opět na přelomu jara a léta 2021. Zájemci, kteří uvažují o práci strážníka MP Zlín, však již nyní naleznou všechny nezbytné informace na webových stránkách: www.mpzlin.cz v sekci „kariéra“.

 

Vyplývá to z tiskové zprávy mluvčího města Tomáše Melzera.

Všichni prošli v létě loňského roku náročným výběrovým řízením a k 1. září nastoupili k městské policii. Naše rozhodnutí, nikterak neslevit z dříve nastavených požadavků na budoucí strážníky, se ukázalo jako správné. Všechny totiž čekala rekvalifikační příprava v Akreditovaném centru profesní přípravy MP Zlín, kde uspěli a v závěru loňského roku získali potřebnou licenci před komisí Ministerstva vnitra ČR,“ uvedl ředitel MP Zlín, Milan Kladníček.

Akreditované centrum profesní přípravy MP Zlín je vlastním vzdělávacím zařízením, které realizuje jednak přípravu nových zaměstnanců, tak i navazující systém průběžného vzdělávání a výcviku.

Nástup nových strážníků však neznamenal nové rozšíření plánovaného počtu strážníků, ale přispěl k doplnění pracovních míst, která byla uvolněna v minulosti. V současné době je u zlínské městské policie 111 tabulkových míst, z nichž 104 připadá na strážníky.

Případné výběrové řízení k doplnění na uvolněná pracovní místa se předpokládá  opět na přelomu jara a léta 2021. Zájemci, kteří uvažují o práci strážníka MP Zlín, však již nyní naleznou všechny nezbytné informace na webových stránkách: www.mpzlin.cz v sekci „kariéra“.

Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.33 hvězdiček / Hodnoceno: 9x