Olomouc a Veolia plánují rozvoj společného podniku

25. březen 2022  Redakce   Regiony  925 zobrazení  271 slov

Olomouc a Veolia rozšiřují spolupráci na dalším rozvoji teplárenství v krajském městě. Představitelé města Olomouce, společnosti Veolia Energie ČR a provozovatele teplárenské sítě OLTERM & TD Olomouc podepsali dohodu o společném postupu, která navazuje na memorandum z loňského července.

Ilustrační snímek z Olomouce. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Olomouce. Foto MEDIASHOW

Součástí záměru je vklad městské teplárenské infrastruktury do společného podniku OLTERM & TD Olomouc, čímž město posílí svou pozici ve společnosti.

Reklama

Cílem spolupráce je zajištění dlouhodobě spolehlivých dodávek tepla pro obyvatele, městské objekty i podnikatelské subjekty, ale také ekologizace teplárenské infrastruktury.

Dohodu o společném postupu k naplnění cílů Memoranda o spolupráci při navýšení základního kapitálu společnosti OLTERM & TD Olomouc schválilo zastupitelstvo města na zasedání 7. března 2022.

Dohoda konkretizuje rozsah majetku, který do společnosti OLTERM & TD Olomouc vloží Statutární město Olomouc a společnost Veolia Energie ČR, způsob ukončení stávající smlouvy a vypořádání vzájemných pohledávek, princip uzavírání doprovodných smluv a další vztahy. Hlavní změny proběhnou po schválení na valné hromadě společnosti OLTERM & TD Olomouc do 30. června 2022.

„Společný podnik OLTERM & TD Olomouc má dobrou pozici i díky tomu, že v předchozích letech modernizoval všechny svěřené kotelny na tuhá paliva na ekologičtější plynové zdroje, popřípadě je napojil na vysokoúčinnou síť zásobování tepelnou energií, a dožívající plynové kotelny nahradil kondenzační plynovou technologií. Zároveň modernizoval parní tepelná zařízení za účinnější horkovodní zdroje a rozvody ve vybraných lokalitách,“ uvedl ředitel společnosti OLTERM & TD Olomouc Kamil Vrbka.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x