Olomouc odpustí restauratérům poplatky za předzahrádky

2. březen 2021  Redakce   Regiony  637 zobrazení  222 slov

Olomoucká radnice chce provozovatelům restaurací kvůli dopadům pandemie koronaviru na jejich podnikání do poloviny letošního roku odpustit poplatky za předzahrádky.

Olomouc. Foto Archiv MediaShowOlomouc. Foto Archiv MediaShow

„Provozovny, které mají schválené umístění předzahrádky, za toto užívání veřejného prostranství nebudou muset do konce června platit. Na tomto jsme se shodli na jednání rady a věřím, že tato úprava veřejné vyhlášky projde i zastupitelstvem," uvedl náměstek primátora Otakar Bačák v tiskové zprávě pro media včetně Mediashow.

Reklama

Restaurace a kavárny jsou v celém Česku kvůli epidemii koronaviru znovu uzavřené. Někteří majitelé pouze vaří a jídla prodávají z okénka či je rozváží zákazníkům, přesto však kvůli uzavřeným provozovnám přicházejí o značnou část tržeb.

"Olomouc je známá množstvím restaurací a kaváren, které vždy návštěvníci města i místní hojně využívali. Bohužel je teď situace pro provozovatele velmi složitá, proto jim chceme alespoň v rámci našich možností pomoci tyto nesnáze překonat,"dodal Bačák.

Olomoucká radnice nevybírala poplatek za předzahrádky kvůli covidu-19 i loni od dubna do konce roku. Na těchto poplatcích tehdy nevybrala zhruba 1,5 milionu korun.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 4x