Olomouc podporuje zdravý pohyb

24. březen 2021  Redakce   Regiony  762 zobrazení  266 slov

Hned do dvou celostátních kampaní na podporu aktivní mobility a zdravého pohybu se zapojuje Olomouc. První se týká chůze a běhu, druhá pak cílí hlavně na podporu jízdy na kole.

Pohled na Olomouc. Foto: Pixabay.comPohled na Olomouc. Foto: Pixabay.com

Kampaň Deset tisíc kroků, jejíž první ročník vyhlásilo Partnerství pro městskou mobilitu ve spolupráci s městem, cílí na návrat chůze, jako nejpřirozenějšího pohybu člověka. Chodecká a běžecká výzva startuje v dubnu, ale už teď se do ní mohou zájemci a týmy registrovat na www.desettisickroku.cz.

Reklama

„Cílem akce není ujít deset tisíc kroků, jak by se dalo podle názvu předpokládat, ale pokusit se chodit pravidelně a alespoň o něco víc, než jsme byli doposud zvyklí. Pro každého z nás je výzvou jiný počet kroků, ale přínosy jsou stejné,“ uvedla manažerka projektu Sylva Švihelová.

Druhou akcí na podporu udržitelných forem mobility je kampaň Do práce na kole.

Jde o známou a vlastně už tradiční kampaň, do které se Olomouc zapojuje v pořadí už po deváté. Loni jsme v celkovém počtu čtyřiatřiceti měst obsadili čtvrtou příčku, což byl velmi dobrý výsledek. A i letos se do výzvy chystá zapojit přes padesát zaměstnanců magistrátu,“ vyzdvihuje náměstek primátora pro oblast smart city Matouš Pelikán.

Do měsíční výzvy se pravidelně zapojují tisíce jednotlivců i firem z celé republiky na kole, koloběžce nebo i pěšky.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil