Olomouc se chystá na Vánoce, trhy budou plné tradic

9. listopad 2021  Redakce   Regiony  346 zobrazení  423 slov

Aktuální děj v centru Olomouce jasně naznačuje, že advent a Vánoce se nezadržitelně blíží. Od začátku listopadu se na Horním náměstí staví stánky na Vánoční trhy, na svém místě už také stojí vánoční strom.

Z Olomouce. Foto MEDIASHOWZ Olomouce. Foto MEDIASHOW

Adventní čas v Olomouci opět provoní punč i atmosféra plná tradic. To vše samozřejmě v souladu s aktuálně platným nařízením vlády.Vánoční trhy každoročně bývaly akcí, na kterou se sjížděli návštěvníci nejen z různých koutů republiky, ale i ze zahraničí.

Reklama

„Loňský rok však spoustu věcí změnil a to nejhlavnější, v co všichni doufáme, teď je, aby mohly oblíbené trhy v předvánočním čase proběhnout s co nejmenším omezením. Přípravy jsou v plném proudu, začíná se 21. listopadu,“ těší se na olomoucký advent, který by se měl letos nést v ještě tradičnějším duchu než dříve, náměstkyně primátora Markéta Záleská.

Co se týká aktuálně platných opatření proti šíření onemocnění Covid-19, statutární město Olomouc i pořadatel Vánočních trhů vývoj situace samozřejmě sledují.

“Doba se změnila a na okolnosti okolo koronaviru musíme myslet. Kulturní Olomouc, se kterou máme uzavřenou novou koncesní smlouvu na pořádání Vánočních trhů do roku 2025, se dle smlouvy zavázala k dodržování aktuálně platných právních předpisů," říká primátor města Olomouce Mirek Žbánek.

"Po loňském roce, kdy trhy probíhaly vzhledem ke koronavirové situaci v omezenějším rozsahu, všichni doufáme, že letos budou opatření snad jen minimální a nijak extrémně nezasáhnou do naplánovaného programu,“ dodává  Mirek Žbánek.

Aktuální opatření vydaná ministerstvem zdravotnictví sice pořadatelům poněkud ztěžují už probíhající přípravy na zahájení Vánočních trhů, ale v jejich samotném konání by nijak výrazné omezení snad znamenat neměla.

„Současný vývoj s Covid-19 neustále monitorujeme a jsme připraveni reagovat na opatření vydaná ministerstvem zdravotnictví. I přes případné možné komplikace věříme, že se nám vše podaří zvládnout,“ říká Monika Řehulková, tisková mluvčí společnosti Kulturní Olomouc o.p.s., která Vánoční trhy v Olomouci pořádá.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x