Olomouc už zná vedení města

21. říjen 2022  Redakce   Regiony  345 zobrazení  211 slov

Ustavující zasedání Zastupitelstva města Olomouce v novém složení se uskutečnilo v pátek 21. října. Všichni zastupitelé, kteří vzešli ze zářijových komunálních voleb, složili slib zastupitele, a stali se tak členy olomouckého zastupitelstva pro následující čtyři roky.

Ilustrační snímek z Olomouce - magistrát města. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Olomouce - magistrát města. Foto MEDIASHOW

Součástí prvního jednání nového zastupitelstva byla také volba členů Rady města Olomouce.

Reklama

Primátorem statutárního města Olomouce byl při ustavujícím zasedání zvolen opět Miroslav Žbánek.

„Ačkoli bylo minulé volební období poznamenané nejprve covidem a poté i válkou na Ukrajině, myslím, že díky profesionální spolupráci s koaličními partnery, kterým za ni moc děkuji, se nám podařilo udělat velký kus práce,“ uvedl primátor města Olomouce Miroslav Žbánek.

„Současná situace je také nelehká, tentokrát daná zejména energetickou krizí. Věřím ale, že se nám i nyní, v nové koalici, bude dařit nejenom plnění jednotlivých úkolů a slibů, které budou zakotveny v programovém prohlášení, ale doufám také, že zvládneme pokračovat v dobrém lidském souznění a kolegiálním týmovém duchu, tak abychom za čtyři roky mohli zastupitelům i občanům města Olomouce předložit pozitivní hodnocení naší práce,“ dodal primátor města Olomouce Miroslav Žbánek.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 2x