Olomouc zajistila roušky a respirátory

9. březen 2021  Redakce   Regiony  927 zobrazení  270 slov

Olomouc se snaží ulehčit dopady koronavirové pandemie rovněž nízkopříjmovým spoluobčanům, ať už jde o příjemce dávek pomoci v hmotné nouzi v produktivním věku nebo seniory s nízkými důchody.

Ilustrační snímek. Foto FN OstravaIlustrační snímek. Foto FN Ostrava

„Právě na tyto občany totiž zvýšeně dopadají opatření vlády ukládající povinnost používat předepsanou ochranu dýchacích cest, kterou je pro pohyb v rámci města nejméně zdravotnická rouška, v případě vstupu do prodejen a provozoven dokonce respirátor typu FFP2,“ vysvětlil primátor Mirek Žbánek. „Chápeme, že pořizování ochranných prostředků může být pro lidi s napnutým rozpočtem nezanedbatelný problém.“

Reklama

Občané s nízkými příjmy si po prokázání důvodu mohou vyzvednout balení zdravotnických roušek nebo šest respirátorů zdarma v budově odboru sociálních věcí Magistrátu města Olomouce, Štursova 1.

Informační centrum, kde jsou ochranné prostředky k dispozici, má úřední hodiny v pondělí a ve středu od 8 do 12 a od 13 do 17 hodin.

Tato iniciativa navazuje na krok z minulého týdne, kdy pracovníci sociálních služeb rozvezli tisíce respirátorů obyvatelům domů s byty zvláštního určení. Magistrát je rovněž v kontaktu s předsedy klubů seniorů, kteří o případných potřebách ochranných prostředků město informují.

Pokud by se ocitla v nouzové situaci i některá sociální organizace, sdružující například handicapované osoby, může se obrátit na potravinovou banku, případně na odbor sociálních služeb.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.44 hvězdiček / Hodnoceno: 9x