Olomoucká městská knihovna otevřela okénka a zavádí novinku

19. únor 2021  Redakce   Regiony  691 zobrazení  468 slov

Knihovna města Olomouce funguje přes výdejní okénka a míří k nim davy čtenářů.

Z knihovny. Ilustrační snímekZ knihovny. Ilustrační snímek

Knihy a časopisy si mohou čtenáři předem objednávat přes knihovní katalog takzvaně ´odložením z poličky´, e-mailem nebo telefonicky. Knihy lze i vracet. Čtenáři musejí přijít v roušce, dezinfikovat si ruce a dodržovat předepsané rozestupy.

Reklama

Proudí k nám doslova davy čtenářů. Jen za první den otevření jsme obsloužili 284 lidí na hlavní budově a dalších 102 na pobočkách,“ popsala první zkušenosti ředitelka Knihovny města Olomouce Lenka Prucková.

Kvůli velkému zájmu čtenářů se proto knihovna od pondělí 15. února na pobočkách vrací k běžné půjčovní době. „Oddělení pro děti a mládež navíc rozšířilo půjčovní dobu i na dopolední hodiny. Hlavní budova na náměstí Republiky bude mít otevřeno i v sobotu dopoledne,“ vyzdvihuje ředitelka Prucková.

Malé pobočky v městských částech Droždín, Chomoutov, Lošov, Nedvězí, Slavonín, Sv. Kopeček, Radíkov a Týneček otevřou okénka až od 22. února v obvyklých hodinách.

Městská knihovna počítá od tohoto týdne i s další novinkou. Z poboček v Holici, Neředíně a Tabulového vrchu budou knihovníci za čtenáři s předem objednanými knížkami jezdit až domů.

Objednávky přijímáme vždy do středečního poledne. Knihy a časopisy budeme rozvážet jen čtenářům, kteří bydlí v okruhu zmíněných poboček. Služba je pro všechny naše čtenáře zdarma, fungovat bude po dobu existence výdejních okének,“ vysvětluje ředitelka Lenka Prucková.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x