Olomoucký kraj hlásí další opravenou silnici

13. srpen 2021  Redakce   Regiony  631 zobrazení  228 slov

Po novém jezdí řidiči na Hanušovicku na severu Olomouckého kraje. Nákladnou opravou tu prošla silnice v Rudě nad Moravou a také spojnice mezi Bohdíkovem a jeho místní částí Komňátka.

Foto Olomoucký krajFoto Olomoucký kraj

Stavební práce přišly na bezmála padesát miliónů korun a kompletně je pokryla dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Olomoucký kraj hradil například projektovou dokumentaci.

Reklama

„Olomoucký kraj všemi možnými prostředky podporuje obnovu dopravní infrastruktury. O tom svědčí v poslední době další z opravených silnic v našem regionu, která zkvalitní život obyvatel Rudy nad Moravou i okolních obcí,“ uvedl hejtman Josef Suchánek.

Cela stavba, která trvala od dubna do srpna letošního roku, byla rozdělená do několika projektů. V Rudě nad Moravou prošel rekonstrukcí úsek v délce téměř dvou a půl kilometru, mezi obcemi Bohdíkov a Komňátka se opravovaly necelé dva kilometry vozovky.

„Technologie opravy je výsledkem jednání projektanta se správcem silnice. Navržená byla s ohledem na dopravní zatížení vozovky, její celkové stáří a také finanční efektivita nákladů vynaložených na rekonstrukci komunikace,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Michal Zácha.

V rámci stavby bylo opraveno několik propustků. Nové je vodorovné i svislé dopravní značení.  Během rekonstrukce proběhly také částečné opravy chodníků a pozemků přilehlých k silnici.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x