Olomoucký kraj má od začátku podzimu další nové sanitky

22. září 2022  Redakce   Regiony  324 zobrazení  223 slov

Olomoucký kraj pokračuje v plnění svých priorit. V tomto případě je řeč o zkvalitnění zdravotnické péče. Po nedávném otevření nového pavilonu ve šternberské nemocnici převzalo hejtmanství dalších pět moderních sanitek.

Foto Olomoucký krajFoto Olomoucký kraj

„Sanitky mají například nová transportní nosítka, transportní křesla se zvýšenou nosností nebo plicní ventilátory. Novinkou jsou také vestavěné germicidní lampy, které slouží k dezinfekci vozidel po převozu pacientů s infekčním onemocněním. Jde o přímou reakci na naše zkušenosti, které jsme získali během nedávné pandemie covidu-19,“ přiblížil vybavení vozidel záchranář a člen Rady Olomouckého kraje Ivo Mareš.

Reklama

Pět takto vybavených sanitek si Olomoucký kraj převzal ve druhé polovině září. Celkem jich letos pořídil už čtrnáct. Zakázka má hodnotu téměř 50 miliónů korun.

„Pět nových sanitních vozidel bude pomáhat na výjezdových základnách zdravotnických záchranářů napříč celým krajem. Dvě vozidla budou vyjíždět ze základen v Olomouci a další tři ze Šumperka, Přerova a Prostějova,“ objasnil rozdělení nových vozidel náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast zdravotnictví Dalibor Horák.

Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje v současnosti disponuje 52 záchranářskými vozidly. Dva speciály slouží pro převoz pacientů s podezřením na vysoce nakažlivou nemoc.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x