Olomoucký kraj spouští nové dotační tituly

28. únor 2022  Redakce   Regiony  833 zobrazení  353 slov

Nový dotační program, který obsahuje dvě oblasti podpory pro Smart projekty, připravil Olomoucký kraj.

Ilustrační snímek z Olomouce. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Olomouce. Foto MEDIASHOW

Příjem žádostí bude probíhat od poloviny března a o peníze se mohou hlásit obce a poskytovatelé zdravotnických služeb. Ti první získají finance například na podporu vysokorychlostního internetu, zdravotníci pak na pořízení přístrojů nebo softwaru pro oblast eHealth.

Reklama

„Plníme tak slib, který jsme dali v programovém prohlášení Rady Olomouckého kraje, že se zaměříme také na rozvoj regionu v oblasti IT a Smart region. Naším cílem je růst takových aktivit, které přispějí ke zvýšení kvality života v našem kraji a pomohou obcím a organizacím působícím ve zdravotnictví s naplněním konceptu Smart region,“ uvedla radní Zdeňka Dvořáková Kocourková, která má ve své gesci mimo jiné právě oblast IT a Smart region.

V novém dotačním programu jsou k dispozici celkem čtyři milióny korun, které jsou rovnoměrně rozděleny mezi oba dotační tituly. Kromě podpory vysokorychlostního internetu mohou obce čerpat peníze například na zpracování koncepčních dokumentů, analýz i na nákup samotného Smart vybavení. Podpora v oblasti eHealth má zase přispět k rozvoji moderního zdravotnictví, jako je například dálkový přenos medicínských dat.

„Vloni se nám podařilo realizovat hned několik pilotních Smart projektů. Nakoupili jsme například přístroje pro sledování hladiny cukru v krvi těhotných žen trpících těhotenskou cukrovkou. Díky tomu nemusí nastávající maminka dojíždět do nemocnice, a přesto je pod trvalou kontrolou odborných lékařů. V jiném projektu jsme pořídili speciální kameru pro včasné odhalení vady zraku řidičů,“ přiblížila několik nových chytrých řešení radní Dvořáková Kocourková.

Bližší informace k dotačním titulům najdou zájemci na webu olkraj.cz v sekci Dotace.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil