Olomoucký kraj vyhlásil ceny cestovního ruchu. Bodovaly lázně a stezky

17. září 2021  Redakce   Regiony  625 zobrazení  331 slov

Ceny cestovního ruchu za roky 2020 a 2021 udělil Olomoucký kraj. Vloni se předávání cen nekonalo kvůli epidemii covid-19 a proběhlo za oba ročníky až letos. Mezi oceněnými jsou turistické atraktivity z celého regionu.

Foto Olomoucký krajFoto Olomoucký kraj

„Uplynulé dva roky nebyly pro cestovní ruch vůbec jednoduché. Přesto se lidem, kteří se na rozvoji turismu podílí, podařilo odvést obrovský kus práce a připravit pro návštěvníky našeho regionu řadu novinek. Všem jim za to velmi děkuji,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Reklama

Ceny cestovního ruchu vyhlašuje kraj v několika kategoriích, v nichž mohou lidé hlasovat prostřednictvím webových stránek cenykraje.cz. Zvláštní cenu pak uděluje přímo hejtman.

„Absolutním vítězem za loňský rok se staly Schrothovy léčebné lázně v Dolní Lipové a za letošek Hanácké stezky. Obě tyto atraktivity stojí za návštěvu, stejně jako všechna další nominovaná místa, která se v anketě o přízeň veřejnosti ucházela,“ dodala Milada Sokolová, uvolněná členka Zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu.

Ceny cestovního ruchu za rok 2020:

Absolutní vítěz: Schrothovy léčebné lázně v Dolní Lipové

Cena hejtmana:2020 – Ivan Marek –  jeden z hlavních propagátorů cestovního ruchu města Olomouc a Olomouckého kraje. Řada tištěných publikací a digitálních nosičů, které za dlouhou dobu svého působení vytvořil, získala desítky ocenění doma i v zahraničí.

Ceny cestovního ruchu za rok 2021:

Absolutní vítěz:  Hanácké stezky

Cena hejtmana: 2021 – Josef Sekula – „pilíř“ cestovního ruchu v Jeseníkách. Dlouhodobě rozvíjí cestovní ruch v oblasti horno a dolno Lipovska a pozvedává gastronomickou úroveň v celé turistické oblasti. Je klíčovým střípkem v údržbě lyžařských běžeckých tratí v Jeseníkách.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x