Olomoucký kraj využije dotace na maximum

6. květen 2021  Redakce   Regiony  833 zobrazení  292 slov

Jen na dva a půl miliónu korun může vyjít Olomoucký kraj stavba zcela nové základny zdravotnické záchranné služby v Uničově. Zbytek, tedy zhruba 17 miliónů korun, chce hejtmanství pokrýt z dotací od EU a státu.

Uničov-záchranka. Foto Olomoucký krajUničov-záchranka. Foto Olomoucký kraj

„Věřím, že se žádostí o dotace budeme úspěšní. Jedná se o zcela nový a moderní objekt, který pojme dva sanitní vozy a nabídne také zázemí pro osádky sanitek. Zastavěný prostor bude zhruba 400 metrů čtverečních,“ přiblížil podobu budoucí základny Dalibor Horák, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro  oblast zdravotnictví.

Reklama

Hejtmanství bleskově zareagovalo na dotační příležitost, kterou nabídla Evropská unie. Ta chce prostřednictvím obřího dotačního balíku pomoci členským státům s překonáním následků koronavirové krize.

„Následující tři roky tak má Česká republika možnost získat nejvíce prostředků z EU v historii a my bychom rádi z tohoto koláče ukrojili co největší část pro Olomoucký kraj. V této souvislosti pilně připravujeme velké množství projektů, protože více než kdy jindy platí, že kdo je připraven, není překvapen, a v případě projektů EU je včasné podání žádosti zásadním předpokladem úspěšného získání dotace. Proto plánujeme žádat o první projekty z ReactEU v první minutě po zahájení příjmu žádostí,“ řekl Radim Sršeň, radní Olomouckého kraje zodpovědný za dotace a vedoucí pracovní skupiny ReactEU.

Výjezdová stanice pro záchranky v Uničově bude dokončena ještě letos. S dokončením stavby v Zábřehu se počítá na podzim 2023. Není vyloučeno, že se v tomto termínu podaří uskutečnit také výstavbu výjezdové základny ve Šternberku.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 5x