Olomoucký kraj znovu podpoří regionální výrobce i farmáře

6. leden 2023  Redakce   Regiony  308 zobrazení  173 slov

Úzká spolupráce mezi Olomouckým krajem a výrobci regionálních produktů bude pokračovat i v roce 2023. Hejtmanství totiž prostřednictvím zvláštního dotačního programu znovu přispěje na značení regionálních výrobků. Pomůže i s jejich prodejem, a to formou podpory tradičních farmářských trhů.

Ilustrační snímek z Olomouckého kraje - z centra Šumperka. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Olomouckého kraje - z centra Šumperka. Foto MEDIASHOW

„Farmářské trhy si za poslední roky získaly spoustu svých příznivců. Pro Olomoucký kraj je podpora lokálních výrobců důležitá – produkují totiž kvalitní potraviny z regionálních surovin a přispívají k rozvoji venkova,“ uvedl Jan Šafařík, náměstek Olomouckého kraje pro regionální rozvoj.

Reklama

Podpora regionálního značení přináší lidem jistotu, že výrobky nebo služby, označené regionálními značkami, vznikly skutečně v tamním regionu a nabízí prvotřídní kvalitu.

„Dotační titul pro farmářské trhy nabízí pro letošek 350 tisíc korun, v případě regionálního značení je to dalších 300 tisíc korun,“ dodal náměstek Šafařík.

Olomoucký kraj začne žádosti o dotace přijímat 23. ledna. Další důležité termíny a informace najdou zájemci na webu olkraj.cz v sekci Krajské dotace.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x