Papírové parkovací karty nahradí v Pardubicích elektronická oprávnění

27. duben 2022  Redakce   Regiony  511 zobrazení  423 slov

Pardubice během května přejdou do nové éry, co se plateb za parkování rezidentů týče. Papírové karty, které si byli rezidenti a abonenti zvyklí dávat za okna svých vozidel, totiž nahradí modernější verze v podobě pardubického elektronického parkovacího identifikátoru, zkráceně PepIQ.

Ilustrační snímek z Pardubic. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Pardubic. Foto MEDIASHOW

Magistrát plánuje spuštění prodeje elektronických oprávnění od pondělí 2. května s tím, že stávající papírové karty je možné s ohledem na jejich platnost nahradit do 30. května letošního roku.

Reklama

„V souvislosti se spuštěním prodeje elektronických karet vstupujeme do nové generace parkovacího systému, který je založen výhradně na elektronických identitách, nikoli papírových kartách, na něž byli všichni zvyklí," popisuje možnosti nové formy prodeje parkovacích karet náměstek primátora zodpovědný za oblast dopravy Petr Kvaš.

"Občané si přitom mohou vybrat ze dvou možností, jak si elektronická parkovací oprávnění zajistit. První možností je vydat se do Zákaznického centra DpmP sídlícího v Pernerově ulici. Druhou variantou, kterou považuji za mnohem komfortnější, je mít aktivovanou státem uznanou elektronickou identitu a následně si zakoupit elektronickou parkovací kartu třeba i z pohodlí domova,“ pokračuje Petr Kvaš.

Jakmile má zájemce o parkovací oprávnění elektronickou identitu aktivovanou, stačí na webovém portálu https://pardubice.chytrejsiparking.cz/ kliknout na možnost přihlášení, zadat svou e-mailovou adresu, následně potvrdit zaslaný e-mail, který uživatele přesměruje zpět na webový portál.

Klient pak cestou zvolené e-identity potvrdí registraci, která bude spuštěna od pondělí 2. května, zadá registrační značku vozidla a zbylé údaje včetně jména a bydliště si systém doplní sám.

„Zájemci o parkovací oprávnění tak budou muset podstoupit méně úkonů a rovnou budou moci přejít k nastavení termínu, odkdy a na jak dlouho chtějí mít parkovací oprávnění platné. Poté budou přesměrováni k platební bráně, kde zaplatí požadovanou částku a tím mají parkovací oprávnění zajištěno bez nutnosti skenování dokladů a jejich ověřování. Navíc si zde budou moci změnit i registrační značku pro případ, že své vozidlo budou mít třeba v servisu a budou nuceni využívat náhradní vůz,“ dodává náměstek Kvaš s tím, že oprávnění pro rezidenty bude možné zakoupit na dobu 90, 180 nebo 365 dní.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.67 hvězdiček / Hodnoceno: 9x