Pardubice chtějí do okolí Dražkovic dostat více zeleně

31. březen 2022  Redakce   Regiony  1083 zobrazení  196 slov

Pardubice pracují na přípravě projektu, díky němuž by se mělo okolí Dražkovic více zazelenat. V rámci navržených krajinářských úprav by mělo dojít nejen k rozšíření ploch zeleně a dosadbě alejí, ale i dalšímu prověření možností, jak posílit místní biodiverzitu a odolnost vůči klimatickým změnám.

Ilustrační snímek z Pardubic. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Pardubic. Foto MEDIASHOW

„V rámci tohoto pilotního projektu se sice zaměřujeme na úpravy okolí Dražkovic, ale rádi bychom na něj dále navázali také obnovou krajinných struktur v ostatních okolních katastrech obce, například kolem Nemošic či Hostovic, jelikož i zde je potřeba provést revitalizaci krajiny," informuje náměstek primátora pro životní prostředí Jan Nadrchal.

Reklama

"Při zpracování zadání k těmto úpravám přitom budeme vycházet z analýz a návrhových doporučení z Územní studie krajiny ORP Pardubice a Územní studie sídelní zeleně pro Pardubice, rádi bychom do příprav navíc také zapojili dotčené městské obvody,“ dodává Jan Nadrchal.

Město již tento záměr konzultovalo s městským obvodem Pardubice V, který ve svém rozpočtu vyčlenil 100 tisíc korun na projektovou přípravu projektu Návrh doplnění funkční krajinné struktury Dražkovice. Město a městské obvody by však na financování projektu nemusely být samy.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.93 hvězdiček / Hodnoceno: 15x