Pardubice představují nový web města

8. březen 2022  Redakce   Regiony  768 zobrazení  397 slov

Nový přístup, orientace na potřeby návštěvníka, nové uspořádání a grafika. Pardubice vstoupily do měsíce března se zbrusu novým webem, jehož moderní podoba nabídne návštěvníkům nejen přehlednější uspořádání informací.

Ilustrační snímek z Pardubic. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Pardubic. Foto MEDIASHOW

Díky rozšíření obsahu o Turistické infomační centrum a Městskou policii Pardubice se navíc již nejedná pouze o web pardubického magistrátu a městských obvodů, ale obecně o web města.

Reklama

„Po několika odkladech o zprovoznění nového webu je od tohoto týdne spuštěn zcela nový web, který splňuje standardy moderních webových stránek, oproti původní verzi je co se jednotlivých sekcí týče přehlednější a navíc plně responzivní, což byl právě jeden z velkých nedostatků předchozí verze, web je tak nyní uzpůsobený i k prohlížení na mobilních telefonech,“ informuje náměstek primátora zodpovědný za oblast informačních technologií Petr Kvaš.

Novou podobu webovek pro město zpracovala firma, která má řadu zkušeností nejen s tvorbou webových stránek pro různé společnosti, podílela se také na přípravě webů pro oblast samosprávy.

Návštěvník hned na úvodní stránce uvidí přehledný rozcestník vytvořený na základě potřeb těch, kteří na web vstupují.

„Jednotlivé informace jsou tak rozděleny do sekcí Občan, Turista, Podnikatel, Média, Město a samozřejmě nechybí ani menu a možnost vyhledávání. V tomto případě mám velkou radost, že fulltextové vyhledávání funguje o poznání lépe, než jak jsme byli v případě starého webu zvyklí. Samozřejmě očekáváme i negativní reakce, jelikož zvyk je železná košile a nová grafická podoba stránek je opravdu velmi odlišná. Věřím však, že lidé si k nové podobě webu cestu najdou,“ dodává náměstek Kvaš.

Spuštění nového městského webu s sebou nese také sjednocení podoby webovek jednotlivých městských obvodů, Turistického informačního centra Pardubice a Městské policie Pardubice, které budou přesunuty pod městský web.

Stávající internetové adresy infocentra a strážníků tak již budou pouze odkazovat na nové webové stránky města, které jsou i nadále přístupné na adrese www.pardubice.eu.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x