Pardubice se mohou pustit do opravy letního stadionu

12. březen 2021  Redakce   Regiony  1311 zobrazení  325 slov

Březnové jednání Zastupitelstva města Pardubic rozhodlo o tom, zda se město pustí do rekonstrukce chátrajícího areálu letního stadionu, či nikoli.

Fotbalový stadion. Ilustrační foto MediaShowFotbalový stadion. Ilustrační foto MediaShow

O firmě, která by měla stadion opravit, je již nějaký týden rozhodnuto,  zastupitelé odsouhlasili také realizaci této stavby.

Reklama

„ Pokud bychom rekonstrukci letního stadionu i nadále odkládali, zvyšovalo by se tím riziko růstu cen stavebních prací, což by automaticky vedlo ke zvyšování nákladů na rekonstrukci stadionu.  Nyní můžeme přejít k podpisu smlouvy s dodavatelem, společností Porr, vypořádání nájemních vztahů s dalšími subjekty v tomto území a hledání nejvhodnějšího provozního modelu pod správou MFA Pardubice,“ informuje primátor Pardubic Martin Charvát.

Mezinárodní společnost Porr, která zvítězila ve výběrovém řízení a která v současné době metodou Design and Build pracuje na výstavbě Nejvyššího kontrolního úřadu v Praze, by v sousedství hokejové arény měla vybudovat stadion kategorie UEFA3.

Stadion bude splňovat i požadavky Fotbalové asociace ČR podmiňující pořádání zápasů v rámci první fotbalové ligy. Projekt připravila s možností etapizace, tedy tak, aby v následujících letech bylo možné diváckou kapacitu postupně navyšovat, a to až na 8 tisíc diváků.

„Město by tak po mnoha letech získalo naději proměnit stadion do takové podoby, která naplní představy o důstojném sportovním stánku pro 21. století. Firma navíc v rámci výběrového řízení splnila podmínky udávající maximální dobu dokončení stavby a maximální cenu přibližně 355 milionů korun bez DPH, přičemž náklady, které nám předložila společnost Porr, dosahují výše zhruba 314 milionů korun bez DPH,“ dodává náměstek primátora Jan Nadrchal.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x