Pardubická Tesla mizí před očima

24. květen 2021  Redakce   Regiony  1106 zobrazení  343 slov

Objekt bývalé Tesly Kyjevská v Pardubicích doslova mizí před očima a práce na proměně areálu pokračují podle plánu.

Prohlídka Tesly. Foto Magistrát města PardubicProhlídka Tesly. Foto Magistrát města Pardubic

Stavbaři se do demolice zchátralých budov pustili v dubnu letošního roku, k zahájení stavebních prací by pak mělo dojít během června, aby zbouranou továrnu brzy mohla nahradit nová čtvrť, takzvaná Nová Tesla.

Reklama

„Spolu se zástupci firmy Linkcity Czech Republic jsme si areál prošli, abychom se podívali, jak práce na proměně tohoto území pokračují. Areál Tesly Kyjevská je v rámci města jedním z největších brownfieldů, který po letech chátrání konečně najde svůj nový smysl a využití,“ informuje primátor Pardubic Martin Charvát.

V současné době se v areálu sice stále pouze bourá, stavební práce by však měly odstartovat za několik dnů.

„První fáze demoličních prací započala v dubnu letošního roku a potrvá do poloviny června,“ sděluje za společnost Linkcity Czech Republic Kristýna Zavrtálková.

„Stavební práce pak generální dodavatel, společnost VCES a.s., zahájí od června. Jako první přijdou na řadu zemní práce a založení nových budov,“ doplňuje Zavrtálková.

Lokalitu čeká komplexní revitalizace, během níž bude v areálu bývalé Tesly Kyjevská vybudována nová rezidenční čtvrť s 250 byty, supermarketem a 10 řadovými domy citlivě navazujícími na okolní zástavbu.

Součástí bude také náměstí s mobiliářem, další komerční prostory a nový parkovací dům, který by měl ulevit dopravně vysoce exponované lokalitě u Pardubické nemocnice.

V areálu však nevzniknou jen nová veřejná prostranství a byty či řadové domky. Své zázemí zde nalezne také Univerzita Pardubice, která pro své potřeby využije objekt Telegrafie, jedinou budovu, která zůstane demolice ušetřena.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.25 hvězdiček / Hodnoceno: 8x