Pardubické táborníky otestují na nádraží

2. červenec 2021  Redakce   Regiony  853 zobrazení  453 slov

Rodiče pardubických dětí, odjíždějících na letní pobytové tábory, ale i samotní provozovatelé, si mohou oddychnout.

Pardubické nádraží. Foto Archiv MediashowPardubické nádraží. Foto Archiv Mediashow

Město Pardubice nejenže jako každý rok podpoří tábory finančně, ale zajistilo také testování dětí před samotným odjezdem. Děti tak odjedou na společné pobyty s PCR testem, který je zprostí povinnosti nechat se opakovaně testovat. Navíc budou na přítomnost koronaviru testovány neinvazivně, tedy ze slin.

Reklama

„Se zástupci společnosti SCIMED Biotechnologies, která má jako zdravotnické zařízení všechna potřebná oprávnění, jsme se dohodli, že na svém odběrovém místě na pardubickém hlavním nádraží navýšila kapacity testování a vyhradila termíny navíc speciálně pro pořadatele a účastníky pobytových táborů, tedy dětí i vedoucích a dalšího personálu, které po našem oslovení projevili zájem o pomoc,“ řekl náměstek primátora města Pardubic zodpovědný za školství i volnočasové aktivity Jakub Rychtecký.

Pro všechny rodiče a děti, především ty, kteří nejsou z Pardubic, ale účastní se některého z pobytových táborů s pardubickým organizátorem, společnost zajistila také kapacitu navíc i na testovacím místě u nádraží v Hradci Králové.

„Tenhle nápad je geniální pomoc zřizovatelům táborů, kterým tak ubyl velký kus starostí se zajištěním testování dětí. Rodičům, kteří mají o testování touto cestu zájem, je k dispozici odkaz, na němž mohou dítě k odběru přihlásit na konkrétní termín. Měli by počítat s tím, že vyhodnocení vzorku může trvat až 48 hodin a pro nástup na tábor je uznatelný vzorek odebraný ne déle než sedm dní před nástupem na tábor,“ konstatoval ředitel DDM ALFA Miloš Adamů, organizátor jednoho ze tří táborů, které DDM pořádá.

Vedle zajištění testování pro malé i velké táborníky Pardubice podpoří pobytové, ale také příměstské tábory svých dětí i finančně.

Na různá místa republiky se na pět až 18 dní vydá o prázdninách více než 1100 dětí, dalších více než 1100 dětí stráví část prázdnin v příměstských táborech nebo táborech při Sportovním parku Pardubice. Město tak z Programu podpory volného času podpořilo přes 2 200 táborníků celkovou částkou téměř milion korun.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x