Pardubický kraj má dvě aktualizované koncepce

12. září 2022  Redakce   Regiony  595 zobrazení  315 slov

Rada Pardubického kraje jednohlasně odsouhlasila dva důležité dokumenty z oblasti zdravotnictví. Prvním je aktualizace Střednědobé koncepce zdravotnictví Pardubického kraje, jejíž součástí je Akční plán.

Ilustrační snímek z Pardubického kraje - Choceň, část náměstí. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Pardubického kraje - Choceň, část náměstí. Foto MEDIASHOW

Druhý materiál, který prošel schvalovacím procesem, je aktualizace Koncepce lůžek následné péče v Pardubickém kraji s Akčním plánem. U obou dokumentů došlo k aktualizacím, protože Střednědobá koncepce zdravotnictví Pardubického kraje pochází z roku 2010 a Koncepce lůžek následné péče v Pardubickém kraji byla připravena v roce 2013.

Reklama

Upravené koncepce jsou sestaveny pro období 2022 až 2030 a reflektují klíčové existující zdravotnické dokumenty na národní a krajské úrovni, zejména Strategický rámec rozvoje péče o zdraví v ČR do roku 2030.

Koncepce budou podkladem pro zmapování dostupnosti zdravotních služeb v regionu a jejich cílem bude i zkvalitnění péče o nemocné při stabilizaci ekonomiky jednotlivých zařízení a krajského zdravotnictví jako celku.

„Střednědobá koncepce zdravotnictví obsahuje od preventivní péče také péči primární, ambulantní, akutní, následnou a dlouhodobou péči, doplněnou péčí rehabilitační, lázeňskou a v neposlední řadě paliativní. Koncepce se nezabývá jen krajem zřízenými organizacemi, ale zdravotnictvím jako celkem,“ vysvětluje důvody aktualizace dokumentů Michaela Matoušková, náměstkyně hejtmana zodpovědná za zdravotnictví.

Práce odborné skupiny vedené náměstkyní hejtmana a krajským odborem zdravotnictví začaly již v polovině prosince loňského roku a skončily letos v srpnu.

„ Jako důležité vnímám propojení zdravotně sociálního pomezí, a proto byla jednání konzultována i s radním pro sociální oblast Pavlem Šotolou. Kvůli tvorbě dokumentu jsme měli také řadu jednání s řediteli zdravotních služeb a dalšími odborníky,“ dodala Michaela Matoušková.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x