Pardubický kraj pomůže obcím na jihu Moravy dvěma miliony korun

25. červen 2021  Redakce   Regiony  821 zobrazení  320 slov

Pardubický kraj je připraven pomoci obcím Jihomoravského kraje s bezprostředním odstraňováním škod po čtvrtečním večerním tornádu, které postihlo obce na Hodonínsku a Břeclavsku.

Krajský úřad Pardubického krajeKrajský úřad Pardubického kraje

Hejtman Martin Netolický byl již ve čtvrtek večer v kontaktu se svým protějškem Janem Grolichem a pomoc přislíbil. V pátek ráno pak bylo rozhodnuto o poskytnutí dvou milionů korun. O konečné podobě rozhodnou v příštím týdnu krajští radní.

Reklama

"Ve čtvrtek večer jsem kontaktoval pana hejtmana Grolicha a nabídl naši pomoc. Po jednání s panem náměstkem Kortyšem a dalšími kolegy jsme se domluvili, že z rezerv kraje uvolníme až dva miliony korun. V tuto chvíli řešíme, jakým způsobem peníze uvolníme. Možností je přímo jednotlivým obcím či kraji jako takovému. Solidarita nás všech je v této těžké chvíli nezbytná a potřebná více než dříve. Byl bych rád, aby byla pro nás všechny samozřejmostí,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Ten také potvrdil, že ve hře bylo vytvoření samostatné krajské sbírky.

„Přemýšleli jsme, zda vytvoříme vlastní sbírku či zorganizujeme materiální pomoc, avšak těchto aktivit vznikla celá řada, a proto bych rád vyzval naše občany, kteří chtějí pomoci, aby využili již existujících iniciativ, jako je například sbírka Diecézní charity Brno. Farní charita v Litomyšli pak organizuje materiální sbírku a jsem přesvědčen, že těchto dobročinných aktivit bude vznikat ještě více. Všem, kteří se jakkoliv zapojí a pomohou, moc děkuji,“ řekl hejtman Netolický.

SOUVISEJÍCÍ: Tornádo na jihu Moravy přímo z Moravy: Přehledné info na jednom místě


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x