Pardubický kraj připravil dotační programy pro obce

6. prosinec 2022  Redakce   Regiony  265 zobrazení  272 slov

Sdružení místních samospráv ČR naplánovalo další z řady pravidelných setkání členských obcí z celého Pardubického kraje. Přes 60 starostek a starostů se mohlo seznámit nejenom s nejnovějšími novinkami z legislativy, ale například i dotačními programy, které pro ně Pardubický kraj připravil.  

Ilustrační snímek z Pardubického kraje - z Chocně (2022). Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Pardubického kraje - z Chocně (2022). Foto MEDIASHOW

„Nově jsme zavedli některé změny v Programu obnovy venkova. Podpoříme například více obce s pěti a více místními částmi, což starostové kvitují a vítají. Společně jsme se věnovali i tématu podpory poštovních poboček a vesnických prodejen, o což se dlouhodobě snažíme a na jejich chod finančně přispíváme,“ uvedl krajský radní pro venkov, zemědělství a životní prostředí Miroslav Krčil.

Reklama

Na bedrech samospráv bude v příštích letech řada úkolů, jeden z náročnějších je spuštění digitální technické mapy (DTM). Díky komplexnímu datovému mixu budou moci stavebníci, občané i úřady snadno pracovat s detailními, aktuálními mapovými podklady ve vysokém rozlišení, které vznikají díky přesnému leteckému snímkování, prostorovému sběru dat a dalším moderním technologiím.

„Digitální technická mapa by měla fungovat nejpozději od poloviny roku 2024. V první fázi maximum dat z území zajišťuje především kraj, ale následně do ní budou muset údaje zanášet i jednotlivé obce a další vlastníci technické infrastruktury. Proto se dlouhodobě snažíme vedení obcí průběžně informovat o tom, co na ně čeká, pomáhat jim s přípravami a poskytovat metodické vedení,“ dodává k jednání v Poříčí u Litomyšle radní pro regionální rozvoj a evropské fondy Ladislav Valtr.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil