Pardubický kraj připravil novou interaktivní mapu

27. únor 2022  Redakce   Regiony  1170 zobrazení  210 slov

Novinkou v Pardubickém kraji v oblasti zdravotnictví je nová interaktivní mapa, která obyvatelům pomůže vyhledat nejbližšího praktického nebo dětského lékaře, nejbližší stomatologické či gynekologické ordinace, ale také pohotovosti a další ambulantní a zdravotnická zařízení.

Ilustrační snímek z Pardubic. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Pardubic. Foto MEDIASHOW

„Jsem velmi ráda, že se nám v krátkém čase pro naše občany podařilo připravit mapu, která lokalizuje jejich bydliště a nabídne jim nejbližší lékaře v oblasti primární péče, ale také akutní či pohotovostní služby,“ uvedla náměstkyně Matoušková.

Reklama

„Odpadne tak složité vyhledávání po internetu a naše zdravotnictví se jim tak více přiblíží. U jednotlivých lékařů najdou zároveň adresu ordinace, webové stránky ordinace a telefonní číslo. Mapa nám zároveň ukazuje dostupnost jednotlivých zdravotních služeb v našem kraji,“ dodala Matoušková.

Interaktivní mapu najdou zájemci na webových stránkách kraje v sekci zdravotnictví: https://mapy.pardubickykraj.cz/app/map/uzis/.

V mapě si občané mohou zaškrtnout přímo, co konkrétně hledají a mapa jim tak nabídne již vytříděné informace.

Pardubický kraj současně pracuje na Střednědobé koncepci zdravotnictví a Koncepci lůžek následné péče, které budou důležitým dokumentem pro řešení kvality a dostupnosti zdravotní péče v kraji.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 4x