Pardubický kraj připravuje koncepci zdravotnictví

21. leden 2022  Redakce   Regiony  518 zobrazení  251 slov

Pardubický kraj zahájil práce na Střednědobé koncepci zdravotnictví a Koncepci lůžek následné péče pro období 2021 – 2030. 

Z jednání. Foto Pardubický krajZ jednání. Foto Pardubický kraj

Koncepce budou podkladem pro zmapování dostupnosti zdravotních služeb v Pardubickém kraji a jejich cílem bude i zkvalitnění péče o nemocné při stabilizaci ekonomiky jednotlivých zařízení a krajského zdravotnictví jako celku.

Reklama

„Střednědobá koncepce zdravotnictví bude obsahovat primární, ambulantní, akutní, následnou a dlouhodobou péči, doplněnou péčí rehabilitační, lázeňskou a paliativní. Nebude chybět ani preventivní péče. Koncepce se nebude zabývat jen krajem zřízenými organizacemi, ale zahrne i soukromá zdravotnická zařízení,“ uvedla Michaela Matoušková, náměstkyně hejtmana.

Zdravotní síť tak bude analyticky zmapována napříč Pardubickým krajem a bude i prostředkem pro návrhy legislativních změn a zároveň podpůrným prostředkem pro zdravotní pojišťovny, při rozhodování o pokrytí zdravotními službami. Neméně důležitým cílem bude i propojení oborů v oblasti zdravotní péče tak, aby byly v kraji dostupné a poskytovaly kvalitní zdravotní služby. Koncepce bude obsahovat i nejaktuálnější problémy týkající se léčby a následků po Covid-19,“ dodala Michaela Matoušková.

Nyní podle harmonogramu vzniká analytická část dokumentace. Odborný poradní tým ve složení zástupců kraje, zhotovitele a za podpory společnosti Nemocnice Pardubického kraje a příspěvkových organizací hodnotí parametry na úrovni jednotlivých odborností.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x