Pardubický kraj připravuje velké investice

16. listopad 2021  Redakce   Regiony  319 zobrazení  386 slov

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal se starostou Chrudimi Františkem Pilným. Mezi debatovanými tématy byly kromě aktuální investiční činnosti kraje ve městě i záležitosti v oblasti rozvoje cestovního ruchu.

Foto Pardubický krajFoto Pardubický kraj

V rámci jednání seznámil hejtman starostu s aktuálním plánem kraje na opravu historické omítky Gymnázia Josefa Ressela.

Reklama

„Na konci září jsme vyhlásili výběrové řízení na zhotovitele stavby, která je svými technologickými postupy poměrně složitá, a proto může probíhat pouze za příznivých klimatických podmínek. Předpokládaná hodnota stavby přesahuje 42 milionů korun a bude financována čistě z krajského rozpočtu bez využití evropských dotací. Na počátku září jsme pak vyhlásili výběrové řízení na zateplení budovy Obchodní akademie Chrudim, kde je předpokládaná hodnota 21 milionů korun. V případě této stavby se jedná o projekt spolufinancovaný z Operačního programu Životní prostředí,“ řekl hejtman Martin Netolický.

Ten také potvrdil, že krajský rozpočet ve svém návrhu počítá s finančními prostředky na opravu fasády Regionálního muzea v Chrudimi.

„V rámci navrženého rozpočtu, který bude v prosinci schvalovat krajské zastupitelstvo, jsme po vzájemné dohodě vyčlenili na opravu fasády částku 3,2 milionů korun,“ uvedl hejtman.

Starosta Pilný naopak představil hejtmanovi záměr na vybudování návštěvnického centra u vstupu do chrudimských městských lesů na Podhůře. To by mělo obsahovat zázemí pro turisty, expozice se zaměřením na krajinu v CHKO Železné hory. Součástí by mělo být také zázemí pro přednášky či školní programy.

„Městské lesy na Podhůře se pro umístění takového návštěvnického a vzdělávacího centra jeví jako optimální protože jsou hojně navštěvované, a to nejen kvůli rozhledně Bára. Celý prostor lesů je velmi příjemnou lokalitou pro trávení volného času s propojením směrem na Kočičí hrádek a Slatiňany,“ řekl Martin Netolický s tím, že by kraj mohl na stavbu dílčím způsobem přispět v rámci podpory rozvoje cestovního ruchu.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 2x