Písek už připravuje záhony na jaro

20. říjen 2022  Redakce   Regiony  258 zobrazení  310 slov

Ačkoliv je jaro ještě daleko, městští zahradníci v Písku na něj musí myslet vždy se značným předstihem. Tradičně tak ve spolupráci s koordinátorem městské zeleně již během léta vybrali nové cibuloviny, které prozáří město během prvních měsíců příštího roku. Uvedl to web města Písku.

Ilustrační snímek z Písku - Palackého sady. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Písku - Palackého sady. Foto MEDIASHOW

Okolo pěti tisíc cibulí tulipánů se opět vysázelo na Velkém náměstí, na které byla zvolena směs s názvem Vibrant Sunset. Jedná se o plnokvěté tulipány připomínající vzdáleně květy pivoněk, tentokrát v tónech červené, žluté a bílé barvy. Nově se jarní cibuloviny objeví i v Palackého sadech, a to na záhonech pod sochou Adolfa Heyduka a Františka Palackého.

Reklama

„Hledali jsme způsob, jak prostor parku pro návštěvníky ještě více zatraktivnit. Proto jsme pro následující jaro vyměnili pryskyřníky, macešky či pomněnky za oko ale i nos beroucí směs s názvem Energy,“ dodal s úsměvem Ondřej Kofroň, z odboru životního prostředí.

Jak už název napovídá, bude se jednat o velmi energickou výsadbu, ať už záplavou barev, velikostí či jasnými vůněmi. Směsi dominují majestátní oranžově kvetoucí královské řebčíky, červené a jemně růžové tulipány a jasně zářící drobné žluté narcisy s oranžovými středy a intenzivní vůní. Různobarevné krokusy se pak objeví v kruhu pod jasanem u Reinerů.

Další narcisy byly pro podpoření jarního efektu doplněny do travnatých ploch na Bakalářích, kde byl použit v lokalitě již osvědčený bíle kvetoucí kultivar 'Goblet'. Do nového trvalkového záhonu před farou byly dále doplněny okrasné česneky kultivaru 'Spider (Toabago)' a modřence 'Joyce Spirit'. Nové výsadby však krátce po svém dokončení opět čelí vandalům. Na několika místech byly poškozeny.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 3x