Plzeň slavnostně rozsvítila svůj vánoční strom

27. listopad 2022  Redakce   Regiony  482 zobrazení  336 slov

O první adventní neděli rozsvítil primátor města Plzně Roman Zarzycký spolu s biskupem plzeňským Tomášem Holubem a několika dětmi vánoční strom na náměstí Republiky. Letos je jím přibližně 14 metrů vysoká jedle ojíněná z Třemošné, kterou městu darovali manželé Kolečkovi.

Foto Magistrát města PlzněFoto Magistrát města Plzně

Město Plzeň připravilo pro tento tradiční okamžik kulturní program v podobě několika pěveckých vystoupení.

Reklama

Kulturní program začal na náměstí Republiky v 16 hodin. Tisíce lidí zaplnily prostor mezi stánky adventních trhů, zazpívaly jim děti z pěveckého sboru 16. ZŠ a MŠ Plzeň, ze sboru Javořičky a Plzeňského dětského sboru. Vystoupili členové muzikálového souboru Divadla J. K. Tyla a po rozsvícení stromu pak se svým vánočním programem i zpěvačka Kamila Nývltová.

Letošní vánoční strom darovali městu manželé Kolečkovi z Třemošné. Jedle je ozdobená podobně jako loni, kdy Plzeň na základě výsledků ankety mezi obyvateli města obnovila zdobení stromu i ulic. Vánoční strom nasvěcují 3,5 kilometru dlouhé blikající řetězy, tenké tyčky vyvolávající dojem padajícího sněhu a svítící hvězdy.

I vánoční světelnou výzdobu ulic město postupně vyměňuje za úspornější. Aktuálně je již 95 procent světelných prvků v provedení LED, které šetří elektrickou energii. Výzdobu města instalují pracovníci osvětlení Plzeňských městských dopravních podniků. Do 10. prosince bude kompletně dokončena instalace vánoční výzdoby nejen v centru, ale i v plzeňských obvodech. Celkem se počítá s umístněním 556 vánočních dekorací a prvků.

Vánoční atmosféru v centru města dokreslují také adventní trhy, které se na náměstí Republiky konají do 23. prosince. Stánky jsou otevřeny denně od 10 do 20 hodin. Adventní čas zpříjemňuje i vánočně nazdobená tramvaj, kterou do ulic západočeské metropole vyslaly právě při zahájení adventu Plzeňské městské dopravní podniky.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil