Plzeňský kraj eviduje nárůst pozitivně testovaných

19. únor 2021  Redakce   Regiony  1290 zobrazení  630 slov

Krizový štáb Plzeňského kraje se na svém jednání zabýval především nárůstem nemocných v kraji, který následně ovlivňuje chod a vytíženost všech nemocnic.

Ilustrační snímekIlustrační snímek

 

Reklama
Jednalo se také o situaci na hraničním přechodě Rozvadov a problematice testování v souvislosti s přístupem sousedního Německa. Koordinátor pro očkování pak také zhodnotil následující dodávky vakcín a proočkovanost obyvatel.
Plzeňský kraj se podle ředitele KHS Plzeň Michala Bartoše v posledním týdnu potýká se skokovým nárůstem pozitivních osob. V týdnu od 12. – 18. 2. byl počet pozitivních osob 5 289, denně tak průměrně přibývá 900 pozitivních nálezů. Dosud byl denní nárůst zhruba 700 nálezů. Ve srovnání s minulým týdnem vzrostl také záchyt britské mutace, a to z 64 % na 81 %. Významně roste počet pozitivních záchytů u dětí ve věku 5-9 let, nejvíce mezi dětmi 1. a 2. tříd ZŠ.
Vytíženost nemocnic v Plzeňském kraji je v tuto chvíli stále na hraně kapacit, k převážení pacientů ale v současné době nedochází. Celkem je ve všech nemocnicích v kraji hospitalizováno 479 pacientů s covid-19, z toho na JIP 89 a 390 na standardních lůžkách. Rezervu podle koordinátora lůžkové péče Jana Beneše mají nemocnice průběžně 60 – 70 lůžek standardní péče, a to díky významné reprofilizaci jak ve FN Plzeň tak v Mulačově nemocnici. Ve srovnání s předchozím týdnem je denní nárůst příjmu pacientů 7, ale vzhledem k nárůstu pozitivních osob se toto odrazí v obsazenosti nemocnic během týdne až dvou.

 

Jednalo se také o situaci na hraničním přechodě Rozvadov a problematice testování v souvislosti s přístupem sousedního Německa. Koordinátor pro očkování pak také zhodnotil následující dodávky vakcín a proočkovanost obyvatel.

Plzeňský kraj se podle ředitele KHS Plzeň Michala Bartoše v posledním týdnu potýká se skokovým nárůstem pozitivních osob.

V týdnu od 12. – 18. 2. byl počet pozitivních osob 5 289, denně tak průměrně přibývá 900 pozitivních nálezů. Dosud byl denní nárůst zhruba 700 nálezů. Ve srovnání s minulým týdnem vzrostl také záchyt britské mutace, a to z 64 % na 81 %.

Významně roste počet pozitivních záchytů u dětí ve věku 5-9 let, nejvíce mezi dětmi 1. a 2. tříd ZŠ.Vytíženost nemocnic v Plzeňském kraji je v tuto chvíli stále na hraně kapacit, k převážení pacientů ale v současné době nedochází. Celkem je ve všech nemocnicích v kraji hospitalizováno 479 pacientů s covid-19, z toho na JIP 89 a 390 na standardních lůžkách.

Rezervu podle koordinátora lůžkové péče Jana Beneše mají nemocnice průběžně 60 – 70 lůžek standardní péče.

A to díky významné reprofilizaci jak ve FN Plzeň tak v Mulačově nemocnici. Ve srovnání s předchozím týdnem je denní nárůst příjmu pacientů 7, ale vzhledem k nárůstu pozitivních osob se toto odrazí v obsazenosti nemocnic během týdne až dvou.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.91 hvězdiček / Hodnoceno: 56x