Plzeňský kraj ocenil pracovníky dětských domovů

16. červen 2021  Redakce   Regiony  754 zobrazení  268 slov

Za vynikající práci na krajském úřadě poděkovala hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová a její náměstek pro oblast školství a sportu Rudolf Salvetr vybraným pracovníkům dětských domovů zřizovaných Plzeňským krajem.

Vystoupení Plzeňské konzervatoře. Foto Plzeňský krajVystoupení Plzeňské konzervatoře. Foto Plzeňský kraj

Ocenění v podobě pamětního listu a dárkového koše si převzalo celkem 21 pedagogických i nepedagogických pracovníků dětských domovů. Akci oživilo vystoupení studentek muzikálového oddělení Plzeňské konzervatoře.

Reklama

„Loňský rok byl pro pracovníky dětských domovů velmi náročný. Pomáhali dětem při distanční výuce a trávili s nimi celé dny, noci, i na úkor svých osobních životů. Nesmírně si jejich práce vážím,“ uvedla hejtmanka Ilona Mauritzová.

Plzeňský kraj je v současnosti zřizovatelem sedmi dětských domovů rozčleněných na 37 rodinných skupin.

Dětské domy čelily personálním výpadkům jednotlivců i celých skupin kvůli karanténám či izolacím. Flexibilita, soudržnost, odvaha a kumulace pracovních pozic se staly každodenní součástí jejich života.

„Přestože byli na půdě Plzeňského kraje oceněni jen vybraní zástupci, poděkování za dobře odvedenou práci v nestandardních podmínkách v době epidemie patří všem pracovníkům dětských domovů. Vydali ze sebe to nejlepší v situaci, kterou si nikdo z nás neuměl představit a bez vzájemné spolupráce a vstřícnosti všech zúčastněných by se ji nepodařilo tak dobře zvládnout,“ dodal náměstek hejtmanky Rudolf Salvetr.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x