Pomoc z Olomouce a dalších měst míří na jižní Moravu

25. červen 2021  Redakce   Regiony  987 zobrazení  523 slov

Ničivé tornádo, které se prohnalo obcemi na Břeclavsku a Hodonínsku, za sebou nechalo obrovské škody.

Z Olomouce. Foto Olomoucký krajZ Olomouce. Foto Olomoucký kraj

Česká republika se spojuje a na místo posílá všemožnou pomoc. Svým dílem chce přispět i město Olomouc. Rada města Olomouce v pátek schválila uvolnění částky půl milionu korun, kterou město pošle na pomoc zasaženým obcím.

Reklama

„Kromě finanční pomoci nabízíme jižní Moravě také materiální pomoc na řešení krizových situací a mimořádných událostí. Současně jsou na vyžádání Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje připraveny jednotky sborů dobrovolných hasičů města Olomouce k pomoci při likvidaci následků živelné pohromy přímo v zasažených oblastech,“ popisuje primátor Mirek Žbánek, na čem se radní dohodli.

„V případě potřeby jsme připraveni částku navýšit,“ dodává.

„Pomoc do zasažených oblastí poputuje prostřednictvím Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje, se kterým budou naši hasiči potřebnou součinnost koordinovat tak, aby se pomoc dostala na potřebná místa,“ doplňuje náměstek primátora Martin Major, který má ve své kompetenci mimo jiné i odbor ochrany.

I Pardubice pomáhají

Město Pardubice od časných ranních hodin připravuje pomoc pro jižní Moravu, kterou v noci postihly ničivé bouře provázené tornádem.

Na výjezd je připravena městská policie, dobrovolní hasiči, pomoci jsou v případě potřeby připraveni také pracovníci Vodovodů a kanalizací a město zřizuje transparentní účet pro konkrétní obec.

„O pomoci postiženým obcím jednáme s předsedou Svazu měst a obcí Františkem Luklem. Shodli jsme se na tom, že nejúčinnější bude adresná pomoc našeho města konkrétní obci. Města ochotná pomoci si tak vlastně vezmou pod patronát konkrétní místa, kterým budou pomáhat s tím, co bude nejvíce potřeba,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát.

„Během pátku byl zřízen transparentní účet, na který budou moci pardubické firmy i občané posílat peníze na pomoc při obnově konkrétní vesnice,“ dodal primátor.

Aktivity města, ale i jeho občanů se budou podle něj rozvíjet v dalších dnech, které teprve ukážou následky této přírodní katastrofy.

SOUVISEJÍCÍ: Tornádo na jihu Moravy přímo z Moravy: Přehledné info na jednom místě


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 6x