Poprask s Kauflandem. Nejprve zakázal pití zaměstnancům, po bouři otočil

3. leden 2018  Redakce   Regiony  632 zobrazení  289 slov

Interní nařízení Kauflandu zaměstnancům bezpodmínečně zakazuje jídlo a pití na pracovišti. Po zveřejnění ale mluvčí řetězce mluví jinak: Tvrdí, že zaměstnanci u sebe dále mohou mít lahev s vodou.

Reprofoto z facebookové skupiny Přiznání prodavačů. Foto: Facebook.comReprofoto z facebookové skupiny Přiznání prodavačů. Foto: Facebook.com

Nevoli zaměstnanců o po zveřejnění na Facebooku i zákazníků. To si vysloužilo interní nařízení Kauflandu.

Reklama

To zakazuje o roku 2018 všem zaměstnancům bez výjimky konzumovat jídlo a pití na pracovišti. Musí k tomu využít pouze společenskou místnost nebo kuřárnu. Fotografie dokumentu se objevila také na Facebooku.

Podle nařízení se nesmí žádný zaměstnanec obchodu (pokladna, pult, informace, sklad) na pracovišti napít.

A to ani v létě.

Pokud během práce pít musí, pak je nutné, aby doložil potvrzení od lékaře.

Anonymní obrázek se objevil ve facebookové skupině Přiznání prodavačů. Pod příspěvkem odstartovala bouřlivá diskuse - a to názory pro i proti.

Na kritiku a rozhořčené reakce zaregovala i mluvčí obchodního řetězce Renata Maierl.

"Musím s politováním konstatovat, že opatření uvedená ve zmiňovaném sdělení byla zavádějící a je pochopitelné, že mohla vyvolat u našich zaměstnanců nevoli," uvedla v tiskovém prohlášení.

Vedení Kauflandu dále uvedlo, že aktuální zákaz stravování a pití na pracovišti má výjimky: na pokladnách a informacích smí mít zaměstnanci vlastní lahev, stejně jako ve skladu, pekárně i u obslužného pultu. Pití musí být pouze vždy na určeném místě.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.67 hvězdiček / Hodnoceno: 12x