Portál Data KHK získal významné ocenění

2. prosinec 2021  Redakce   Regiony  364 zobrazení  220 slov

Vítězství v soutěži o nejzajímavější projekt elektronizace veřejné správy v ČR – Egovernment The Best 2021 – ICZ si v kategorii krajských projektů připsal portál Královéhradeckého kraje „Data KHK“.

Ilustrační snímek z Hradce Králové. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Hradce Králové. Foto MEDIASHOW

„Naším záměrem bylo vytvoření datového portálu, který je centrálním informačním místem pro veřejnost, a zároveň nabídnout veřejnosti otevřená data kraje na vysoce profesionální úrovni na jednom místě,“ vysvětluje první náměstek hejtmana Pavel Bulíček odpovědný za oblast inovací, investic a informačních technologií.

Reklama

Koordinátorem celého procesu tvorby portálu byl krajský odbor analýz a podpory řízení, který portál dovedl až k tomuto významnému ocenění.  Architekturu a návrh celého webu zajistil Tomáš Merta z Centra investic, rozvoje a inovací, který se podílí na vizualizaci dat, správě portálu a katalogu otevřených dat.

„Práce na datovém portálu byla časově velmi náročná, ale s výsledkem jsem maximálně spokojený. Udělené ceny Magazínu Egovernment si s kolegy velmi vážíme, portál budeme dále rozvíjet a budeme rádi, když bude dobře sloužit celé veřejnosti,“ dodává Tomáš Merta.

Soutěž Magazínu Egovernment, ve které se prezentují inspirativní projekty státní a veřejné správy realizované v daném roce.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x