Pověřené školy se starají o děti rodičů krizových profesí

28. únor 2021  Redakce   Regiony  931 zobrazení  206 slov

Hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček ve spolupráci s obcemi z regionu pověřil 41 škol a školských zařízení v kraji, které budou pečovat o děti rodičů zařazených do složek IZS a dalších krizových profesí.

Z Hradce Králové. Foto Archiv MediaShowZ Hradce Králové. Foto Archiv MediaShow

Péče bude zajištěna pro děti ve věku od 2 do 10 let. Z rozhodnutí vlády jsou pro prezenční vzdělávání školy uzavřeny, výuka nadále probíhá distanční formou. V provozu nebudou ani mateřské školy.

Reklama

Nesmírně si vážím práce všech zaměstnanců ve školách, které jsem po dohodě s vedením měst pověřil proto, aby se postarali o děti  rodičů těch profesí, jež nutně potřebujeme ke zvládnutí pandemie,“ říká hejtman Martin Červíček.

Pověřené školy zpravidla fungují převážně v době, kterou si zaměstnavatelé domluví  na základě požadavků dotčených zaměstnavatelů a po dohodě rodičů s vedením školy.

Ve všech určených zařízení mají děti zajištěno stravování zdarma. Maximální počet ve skupinkách je třicet dětí ve věku od dvou do deseti let. Pověřená zařízení podle svých možností pomáhají školákům zajistit i distanční výuku.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3.22 hvězdiček / Hodnoceno: 18x