Příprava pardubických Zásad pro spolupráci s investory jde do finále

12. leden 2022  Redakce   Regiony  744 zobrazení  513 slov

Podpora kvalitní výstavby ve městě, sjednocený postup uvnitř úřadu, spolupráce na řešení veřejné infrastruktury a občanské vybavenosti či zrychlení přípravy projektu a jeho realizace.

Ilustrační snímek z Pardubic. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Pardubic. Foto MEDIASHOW

To vše by měly přinést nové Zásady statutárního města Pardubice pro spolupráci s investory, o kterých budou tento měsíc jednat pardubičtí zastupitelé.Kromě zmíněných přínosů Zásady poskytnou také základní rámec, který se stane východiskem pro jednání o umístění investičních záměrů a který umožní nastavit transparentní a nikoho nediskriminující podmínky.

Reklama

„Zásady budou fungovat jako koncepční nástroj, který radnici pomůže zlepšit komunikaci s developery plánujícími výstavbu na území města. Mělo by také docházet ke koordinaci postupu přípravy investičních záměrů mezi městem a konkrétními investory, a to v souladu s plánovaným rozvojem města i městských obvodů a s ohledem na nutnost zajištění nové infrastruktury či úpravy té stávající,“ podotýká náměstek primátora zodpovědný za rozvoj a strategii města Jan Nadrchal.

Další výraznou přidanou hodnotou Zásad je podle něho také zrychlení procesu realizace investičních záměrů, protože město a dotčené strany budou u projektů přítomné už ve fázi jeho příprav.

„Díky tomu tak bude možné vyřešit potenciální nejasnosti již během plánování projektu, čímž se předejde případným problémům, na které bychom jinak mohli narazit až v průběhu stavby či po dokončení projektu, zejména co se připojování na veřejnou dopravní a technickou infrastrukturu týče,“ dodává Nadrchal.

Požadavky města přitom budou vždy primárně vyplývat z platného Územního plánu Pardubice a upravovat budou jen ty podmínky vyplývající ze samostatné působnosti města a městských obvodů. Nebudou tak zasahovat do rozhodování ve správním řízení či jiném podobném procesu. Výsledkem spolupráce města s investory také bude řešení občanské vybavenosti, veřejných služeb a veřejné infrastruktury.

„V Pardubicích chceme kvalitní řešení lokalit při přípravě větších investorských záměrů. Naším cílem je chránit prostřednictvím Zásad zájem veřejnosti, zajistit lidem potřebnou infrastrukturu v případě větších staveb, aby nedocházelo ke komplikacím v podobě nedostatečné kapacity škol a školek či nadměrnému dopravnímu zatížení. Občanská vybavenost i potřebná infrastruktura přitom bude sloužit stávajícím i novým obyvatelům města i uživatelům těchto záměrů,“ podotýká náměstek primátora zodpovědný za oblast školství a sociální politiku Jakub Rychtecký.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x