Projektování tělocvičny v Letohradě pokračuje i přes nárůst cen

2. srpen 2022  Redakce   Regiony  563 zobrazení  423 slov

K jednání o dalším průběhu projektování a přípravy výstavby tělocvičny v Letohradě v Pardubickém kraji se sešli hejtman Martin Netolický, krajský radní pro oblast školství Josef Kozel a starosta Letohradu Petr Fiala.

Z jednání o tělocvičně. Foto Pardubický krajZ jednání o tělocvičně. Foto Pardubický kraj

Z důvodu zdražování některých stavebních materiálů rostou předpokládané náklady na výstavbu, a proto hledá kraj s městem optimální cestu, jak investici uskutečnit.

Reklama

Město si podle starosty Petra Fialy důležitost stavby uvědomuje, a proto chce být kraji nápomocno.

"Se zdražováním stavebních prací se potýká každý, nejen veřejný zadavatel. Je tedy jasné, že se předpokládaná cena za tělocvičnu během tří let navýšila. Proto považuji za adekvátní reagovat i jako město, které má zájem, aby tu tělocvična s parametry pro v Letohradě provozované sporty vznikla a nemuseli jsme ji řešit jiným, námi vlastněným zařízením," uvedl Fiala.

"Logické také je, aby nově investorem příjezdové komunikace s parkováním byl ten, kdo bude venkovní infrastrukturu udržovat, tedy město. Před časem schválený závazek města poskytnout dotaci pět milionů korun bude využit na vybavení objektu, které využijí naše sportovní organizace. Poslední slovo budou samozřejmě mít zastupitelé," upřesnil letohradský starosta Petr Fiala.

Město již v minulosti odkoupilo bývalý mlýn včetně pozemků a zajistilo jeho demolici. Tělocvična s parametry pro standardní sporty, které jsou v Letohradě provozované, by měla vzniknout v blízkosti Průmyslové střední školy v Letohradě.

„Vznikne zde plnohodnotná tělocvična, která odpovídá potřebám školy, ale také sportovním oddílům, které v Letohradě působí. Inspirovali jsme se v tomto případě u řady jiných tělocvičen, které v našem kraji v posledních letech vznikly," sdělil krajský radní pro oblast školství Josef Kozel.

"Plocha tělocvičny je 25x45 metrů, takže je vhodná pro tenis, florbal, futsal, házenou, basketbal či volejbal. Chceme, aby bylo možné využívat tělocvičnu nejen při tělocviku školy, ale i sportovními oddíly z Letohradu a okolí. Díky budoucím pronájmům sportovních oddílů si tak můžeme zlepšit provozní ekonomiku celé sportovní stavby,“ dodal Kozel s tím, že tělocvična bude disponovat tribunou pro 200 diváků, z toho minimálně 100 míst bude k sezení.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x