Projekty se zaměřují na rozvoj severu Olomouckého kraje

27. duben 2022  Redakce   Regiony  848 zobrazení  156 slov

Krajští zastupitelé Olomouckého kraje dostali na stůl hodnocení Strategie rozvoje kraje. A zároveň posvětili pilotní projekty, které mají zlepšit život v regionu – část z nich se zaměřuje na sever kraje. Uvedl to v tiskové zprávě web kraje.

Ilustrační snímek z Olomouckého kraje - ze Šumperka. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Olomouckého kraje - ze Šumperka. Foto MEDIASHOW

„Díky statistickým datům můžeme analyzovat situaci v kraji a zaměřit se na oblasti, které vyžadují větší pozornost. Ve zprávě pro zastupitele jsou zpracovány údaje za rok 2020, kde se už začínají projevovat první dopady pandemie covidu-19,“ uvedl Jan Šafařík, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování.

Reklama

Zástupci kraje se mohli seznámit také s vlajkovými projekty, které mají pomoci zlepšit život v regionu. Jedná se o program Restart Jesenicka a Šumperska nebo projekt Lepší image Olomouckého kraje.

„Strategie obsahuje ještě třetí vlajkovou akci Rozvoj inovačního ekosystému a chytrého regionu, jež je realizována Inovačním centrem Olomouckého kraje a Řídícím výborem Smart region,“ dodal náměstek Šafařík.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x