Rada Sdružení lázeňských míst bude jednat v Teplicích

12. říjen 2022  Redakce   Regiony  275 zobrazení  353 slov

Na pozvání náměstka primátora Statutárního města Teplice Jiřího Štábla se poslední rada Sdružení lázeňských míst roku 2022 bude konat v Teplicích. Uvedl to web Teplic v tiskové zprávě.

Ilustrační snímek z Teplic - Císařské lázně. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Teplic - Císařské lázně. Foto MEDIASHOW

Sdružení lázeňských míst České republiky je dobrovolnou zájmovou nestranickou a nevládní organizací lázeňských měst a obcí v ČR (dále jen lázeňská místa), na jejichž území se nacházejí i lázeňská zařízení a mají schválený statut lázní.

Reklama

Členové sdružení považují lázeňství za významnou činnost ve své obci či městě, která má význam pro rozvoj nejen svého místa a regionu, ale i ČR.

Posláním sdružení je aktivně přispívat k vytváření podmínek a nástrojů pro regeneraci a rozvoj lázeňství a lázeňských míst, zejména ke zlepšování stavu a rozvoji lázeňské a městské infrastruktury, obnovy lázeňských památek a k rozvoji českého lázeňství a českých lázeňských města a obcí.

Pro dosažení vytyčených cílů usiluje sdružení o spolupráci mezi státem, obcemi a občany, lázeňskými organizacemi a sdruženími, ale i o spolupráci na mezinárodní úrovni.Rada se sejde ve svém složení, které do doby ustanovení nové rady vychází ze zástupců obcí zvolených v období 2018 – 2022.

Na svém jednání bude kromě provozních záležitostí zajištění činnosti Sdružení do volby nové rady řešit i současnou situaci v lázeňství, které jako energeticky náročné odvětví zažívá nelehké období. Lázeňské samosprávy a lázeňská zařízení jsou spojené nádoby, jedno bez druhého nemůže existovat.

Lázně mají nezastupitelnou roli v českém zdravotním systému, pomáhají zejména v oblasti prevence lidského zdraví. Je třeba tak společně hledat cesty, jak lázeňství pomoci a dostat se tak z aktuální energetické krize.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x