Rada Středočeského kraje navštívila Beroun

4. září 2022  Redakce   Regiony  546 zobrazení  298 slov

Radní Středočeského kraje pokračují v návštěvách obcí s rozšířenou působností. Po prázdninové pauze se vypravili do Berouna, kde navštívili řadu institucí a v závěru dne podebatovali s občany. Uvedl to web Středočeského kraje.

Ilustrační snímek z Berouna, z náměstí. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Berouna, z náměstí. Foto MEDIASHOW

První zastávkou byla dialýza. Špičkové pracoviště nabízí nefrologickou ambulanci, rekreační a peritoneální dialýzu, hemodialýzu a poradnu. Následovala návštěva Centra pomoci Charity. Jde o největšího poskytovatele sociálních služeb na Berounsku, zaměstnává více než 100 lidí, kteří se v 10 registrovaných sociálních službách starají a pomáhají až tisíci lidem ročně.

Reklama

Poté se radní vypravili za hranice města, do nedalekých Nenačovic a Loděnice. V Nenačovicích byla na programu prohlídka areálu rodinné firmy Country Life. Společnost, produkující biopotraviny, je téměř 20 let i ekologickým centrem, za dobu existence se firma stala největším dovozcem a obchodníkem s bioprodukty a jedním z největších obchodníků s produkty zdravé výživy v České republice.

Následoval odjezd do loděnické firmy GZ Media, výrobny hudebních vinylových desek a luxusních papírových obalů. GZ Media navazuje na tradici výroby „elpíček“ v Gramofonových závodech. První gramo desku tu vyrobili v roce 1951 a dnes je společnost největším producentem desek na světě - výrobny má například v USA či Kanadě. Firma zaměstnává zhruba 2,5 tisíce zaměstnanců.

Večer už tradičně patří setkání občany. Tentokrát jich berounské kino přivítalo několik desítek. Po prezentaci vedení kraje zbylo dostatek času i na diskusi. Rezonovala především témata týkající se výstavby nových komunikací a výstavby škol, resp. nedostatku míst ve školách a školkách.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil