Rada Středočeského kraje navštívila Poděbrady

30. březen 2022  Redakce   Regiony  689 zobrazení  215 slov

Návštěva byla třetím pokračováním série výjezdů, kterou krajská rada Středočeského kraje zahájila již v loňském roce. Cílem výjezdu byla jednak návštěva místních firem a škol a na závěr také setkání a diskuse s občany a se zástupci města i okolních obcí.

Ilustrační snímek z Poděbrad. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Poděbrad. Foto MEDIASHOW

Prospěšnost výjezdů komentovala hejtmanka Petra Pecková: „Rozhodnutí nesmíme dělat od stolu, notabene ještě z Prahy, ale naopak je zapotřebí být na Vaší straně, vyslechnout Vaše argumenty. Je pro nás klíčové, poznávat kraj zblízka a zjišťovat, jak se Vám v kraji žije.“

Reklama

Zástupci kraje navštívili SOU společného stravování, kde si prohlédli také středisko praktického vyučování Labenku. Další kroky středočeské delegace, v doprovodu starosty města Poděbrad Jaroslava Červinky, vedly do firmy MILKO – Polabské mlékárny. Tato firma je na trhu již 30 let a jako první uvedla na trh v České republice typ tvarohu ve vaničkách.

Další firmou, kterou zástupci kraje navštívili, byla rodinná firma Plaček Pet Products. Ta se zabývá péčí o domácí mazlíčky a na českém trhu funguje od roku 1989.Na závěr návštěvy se uskutečnilo setkání a diskuse s občany a zástupci města i přilehlých obcí.

Další výjezdy jsou plánovány takto: 26. 4. Kolín, 3. 5. Rakovník, 24. 5. Čáslav, 28. 6. Kutná Hora, 30.8. Beroun


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x