Rekonstrukce v Havířově má přispět ke zklidnění dopravy

14. říjen 2022  Redakce   Regiony  310 zobrazení  352 slov

Frézováním povrchu komunikace začala rekonstrukce havířovské Národní třídy. Jejím cílem má být kromě opravy povrchu komunikace především zklidnění dopravy v centru města, zajištění bezpečnosti účastníků silničního provozu, zejména chodců, a také vznik nových parkovacích míst.

Ilustrační snímek z Havířova - část křižovatky u vlakového nádraží. Foto MEDIASHOWIlustrační snímek z Havířova - část křižovatky u vlakového nádraží. Foto MEDIASHOW

Jak uvádí tisková zpráva na webu Havířova, v plánu je změna dopravního značení, která vytvoří jeden komfortní pruh pro každý směr jízdy, odbočovací pruhy zůstanou zachovány. Vznikne také prostor pro vytvoření zhruba 80 podélných a šikmých parkovacích míst.

Reklama

„Před chystanou změnou byla samozřejmě provedena odborná technická studie Ostravskými komunikacemi, a. s, která sčítáním dopravy potvrdila, že kapacita komunikace bude naplněna při maximálním provozu na 67 procent," uvedl náměstek pro investice a chytré město Bohuslav Niemiec.

"Závěry této studie potvrdili i nezávislí dopravní odborníci, kteří byli přizváni ke konzultaci. Rekonstrukce Národní třídy pomůže k přirozenému zklidnění dopravy, a zde umístěné úsekové měření rychlosti můžeme použít na jiném místě, kde řidiči nedodržují rychlostní limity. Dále na základě vzniklé studie připravujeme projektovou dokumentaci cyklostezky na chodníku podél Národní třídy,“ dodal  Bohuslav Niemiec.

"Na všechny dopravní změny budeme řidiče včas upozorňovat umístěním přechodného dopravního značení. Pokud by to bylo jen trochu možné, ideální by bylo vyhnout se místům, kde bude rekonstrukce probíhat,“ sdělila k rekonstrukci Národní třídy vedoucí odboru komunálních služeb Iveta Grzonková.

„Celková dopravní situace na území Havířova je velice dobře řešena, kdy průjezd městem není zajištěn pouze jednou komunikací. Rovněž tak podklady o dopravní situaci a průjezdy vozidel středem města, které jsme letos získali při zpracování Plánu udržitelné městské mobility statutárního města Havířova - SUMP, přispěly k možnosti provést tuto změnu organizace dopravy,“ dodala k rekonstrukci  Iveta Grzonková.


Reklama

Autor: RedakceHodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x